Komputery i laptopy dla uczniów

komputer

Ostanie miesiące, dla wielu, nie należały do łatwych, jednak szczególnie dały się we znaki dzieciom i młodzieży szkolnej. Nauka zdalna, jeszcze do niedawna, wydawała się być zupełną abstrakcją. Jak się okazało, czas pokazał, że edukacja online jest jak najbardziej możliwa. Z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu komputerowego, lekcje mogą odbywać się zdalnie.

Sprzęt do nauki zdalnej

Duża grupa rodziców została postawiona w trudnej sytuacji, ponieważ wyposażenie dziecka w dodatkowy komputer generuje koszty. Jeśli w rodzinie jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, to problem staje się dość poważny. Oczywiście, szkoły mają obowiązek udostępnić dzieciom narzędzia do nauki, ale w praktyce różnie z tym bywa. Jak, wobec tego, umożliwić dzieciom udział w zajęciach online i nie zrujnować domowego budżetu? Opcją wartą rozważenia jest zakup używanego komputera lub laptopa.

Jak wybrać odpowiedni komputer lub laptop

Wydaje się, że najlepszym wyborem będzie laptop, ponieważ wyposażony jest we wszystko, czego uczeń potrzebuje: w kamerę, mikrofon i głośniki. Bez tego zdalna nauka nie będzie możliwa. Oczywiście, nie oznacza to, że komputery stacjonarne są na przegranej pozycji. Należy jedynie pamiętać o tym, że konieczne będzie uzupełnienie zestawu o niezbędne akcesoria. Laptopy mają tę przewagę nad komputerami stacjonarnymi, że są mniejsze i uczeń może zabrać go w dowolne miejsce, zarówno w domu jak i poza nim. Jest jednak coś, czego im brakuje: komputer stacjonarny daję większy komfort nauki, ponieważ podłączony jest do monitora, co nie jest bez znaczenia w przypadku spędzania kilku godzin dziennie na zdalnych lekcjach.

W obecnych czasach bardzo zmieniło się podejście do nauki. Jeszcze niedawno nikt by nawet nie pomyślał, że uczniowie szkół podstawowych będą się uczyć z domu, a jednak. Nagle komputery i laptopy stały się niezbędnym narzędziem, bez którego żadne dziecko nie będzie mogło się obejść. Wszystkie programy i aplikacje do szkół korzystają właśnie ze sprzętu IT. Ich papierowe formy zostały przerobione na wersję cyfrową tylko po to, aby dbać o zdrowie naszych pociech. Warto jednak jeszcze pamiętać, że kupując komputer stacjonarny ten nie posiada kamerki, brakuje również w nim WiFi dlatego jeśli zdecydujecie się na to rozwiązanie przy zakupie od razu poproście o te dwie rzeczy jeśli oczywiście ich nie posiadacie.

Plusem zaś rozwiązania w postaci komputera jest na pewno to, że jest on wydajniejszy od laptopa i tak jest niestety zawsze. Komputery mają po prostu mocniejsze podzespoły, które zawsze jeszcze można wzmocnić. W przypadku laptopa jest to raczej już zamknięta forma.