Gaz płynny w gastronomii – zastosowanie i zalety

gaz płynny w gastronomii

Gastronomia to jedna z wielu branż, w których gaz płynny jest wykorzystywany na bardzo szeroką skalę. Pomimo że na rynku nie brakuje obecnie rozwiązań w postaci m.in. nowoczesnych kuchenek indukcyjnych dedykowanych gastronomii, butle z gazem od lat nie tracą na popularności.

Gaz płynny w gastronomii – jakie ma zastosowanie?

Kuchenki gazowe to urządzenia najchętniej wykorzystywane w gastronomii. Umożliwiają sprawne przygotowywanie rozmaitych potraw, a zasilanie ich butlami gazowymi daje duże pole do popisu w zakresie ich eksploatacji. Oprócz tego butle okazują się niezastąpione podczas różnych imprez odbywających się w plenerze oraz wszędzie tam, gdzie zastosowanie innych źródeł energii, np. gazu ziemnego lub energii elektrycznej, nie wchodzi w rachubę. Służą do zasilania nie tylko kuchenek, ale też naleśnikarek, frytkownic, pieców do pizzy oraz sprzętu do przyrządzania kebabów.

Gaz płynny w gastronomii – zalety

Komercyjni klienci firmy Amerigas podkreślają, że dobrej jakości gaz płynny ma bardzo wiele zalet i pozwala obniżyć koszty związane z prowadzeniem działalności gastronomicznej. W porównaniu z energią elektryczną jest znacznie tańszy, a w przeciwieństwie do gazu ziemnego bardziej dostępny. Korzystanie z butli nie jest uzależnione od obecności na danym terenie specjalnej infrastruktury. Butle można dostarczyć praktycznie w każde miejsce. Występują one w wielu pojemnościach, co ułatwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb. Ponadto gaz ziemny jest paliwem czystym, przyjaznym środowisku i niezwykle wydajnym, niemniej powinien pochodzić od sprawdzonego dostawcy – takiego jak Amerigas. Opinie na temat tej firmy zachęcają do zapoznania się z jej ofertą.

Używanie butli z gazem każdy lokal gastronomiczny czy firma cateringowa powinny rozważyć we własnym zakresie. Niezbędne jest przeprowadzenie paru kalkulacji, aby sprawdzić, które z dostępnych rozwiązań jest w danym przypadku optymalne. Oczywiście warto mieć na względzie zalety, jakimi gaz płynny wyróżnia się na tle pozostałych paliw grzewczych.