Gaz płynny w gastronomii – zastosowanie i zalety

gaz płynny w gastronomii

Gastronomia to jedna z wielu branż, w których gaz płynny jest wykorzystywany na bardzo szeroką skalę. Pomimo że na rynku nie brakuje obecnie rozwiązań w postaci m.in. nowoczesnych kuchenek indukcyjnych dedykowanych gastronomii, butle z gazem od lat nie tracą na popularności.

Gaz płynny w gastronomii – jakie ma zastosowanie?

Kuchenki gazowe to urządzenia najchętniej wykorzystywane w gastronomii. Umożliwiają sprawne przygotowywanie rozmaitych potraw, a zasilanie ich butlami gazowymi daje duże pole do popisu w zakresie ich eksploatacji. Oprócz tego butle okazują się niezastąpione podczas różnych imprez odbywających się w plenerze oraz wszędzie tam, gdzie zastosowanie innych źródeł energii, np. gazu ziemnego lub energii elektrycznej, nie wchodzi w rachubę. Służą do zasilania nie tylko kuchenek, ale też naleśnikarek, frytkownic, pieców do pizzy oraz sprzętu do przyrządzania kebabów.

Gaz płynny w gastronomii – zalety

Komercyjni klienci firmy Amerigas podkreślają, że dobrej jakości gaz płynny ma bardzo wiele zalet i pozwala obniżyć koszty związane z prowadzeniem działalności gastronomicznej. W porównaniu z energią elektryczną jest znacznie tańszy, a w przeciwieństwie do gazu ziemnego bardziej dostępny. Korzystanie z butli nie jest uzależnione od obecności na danym terenie specjalnej infrastruktury. Butle można dostarczyć praktycznie w każde miejsce. Występują one w wielu pojemnościach, co ułatwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb. Ponadto gaz ziemny jest paliwem czystym, przyjaznym środowisku i niezwykle wydajnym, niemniej powinien pochodzić od sprawdzonego dostawcy – takiego jak Amerigas. Opinie na temat tej firmy zachęcają do zapoznania się z jej ofertą.

Używanie butli z gazem każdy lokal gastronomiczny czy firma cateringowa powinny rozważyć we własnym zakresie. Niezbędne jest przeprowadzenie paru kalkulacji, aby sprawdzić, które z dostępnych rozwiązań jest w danym przypadku optymalne. Oczywiście warto mieć na względzie zalety, jakimi gaz płynny wyróżnia się na tle pozostałych paliw grzewczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *