Jakiej marki kupić laptopa w 2022 roku?

laptop wybór marki

Przeglądając ofertę dostępnych online laptopów, zaginać można na wiele godzin w porównaniach, zestawieniach i recenzjach poszczególnych modeli. Poszukiwania idealnego notebooka przyśpieszyć można oczywiście przy pomocy intuicyjnych filtrów. Dzięki nim szybko i łatwo powstaje lista potencjalnych rozwiązań, która opiera się tylko na spełniających indywidualnie zdefiniowane kryteria laptopach.

Często spotkać można się z sytuacją, w której podobne lub niemalże identyczne z punktu widzenia parametrów notebooki w zależności od producenta lądują w niższym albo wyższym pułapie cenowym. Jakie marki laptopów cieszą się największą popularnością w 2022 roku? Jakich producentów z Azji warto znać? Czy laptopy gamingowe mogą pełnić funkcję biurowych i vice versa? Na wszystkie te oraz wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

Producenci laptopów – TOP 6 marek

Tajwański producent Acer od wielu dostarcza wysokiej jakości notebooki, które cenione są zarówno wśród profesjonalnych graczy jak i firm, które zdecydowały się na zaopatrzenie swoich pracowników w laptopy biurowe Acer. Rozwiązania tej marki cenione są przede wszystkim ze względu na doskonały stosunek ceny do wydajności oraz długoletnią żywotność sprzętu.  

Amerykański koncern Asus jest obecnie jednym z największych producentów notebooków na całym świecie. Marka ta pochwalić może się szeroką gamą rozwiązań dedykowanych dla biura, nauki, gamingu czy podróży. Notebooki Asusa na tle innych firm wyróżnia wysoka wydajność oraz dbałość o walory estetyczne.

Kalifornijski producent Apple to bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych i high-endowych marek w tym zestawieniu. Większość rozwiązań dostępnych asortymencie i środowisku Apple zalicza się do segmentu premium. Pomimo stosunkowo wysokich cen notebooki Apple cenione są na całym świecie, największa zaś popularność zyskały wśród grafików, fotografów, programistów oraz handlowców.

Chińska marka Lenovo początkowo kojarzyła się jedynie ze sprzętem biurowym, ale w ostatnich latach producent ten rozszerzył ofertę swoich rozwiązań o mocniejsze notebooki dla graczy, programistów i developerów. Laptopy Lenovo na tle konkurencyjnych modeli wyróżnia przede wszystkim atrakcyjna cena oraz dobra wydajność. Wiele osób wybiera je także ze względu na niekrzykliwy wygląd i elegancką estetykę wykończenia.

W kwestii takiej jak topowi producenci laptopów na uwagę zasługują jeszcze dwie amerykańskie marki w postaci HP i Dell. Notebooki HP doskonale sprawdzają się w charakterze sprzętu biurowego lub domowego centrum rozrywki i edukacji. Warto wspomnieć też, iż to właśnie Dell odpowiedzialny jest za legendarną wśród graczy serię gamingowych notebooków Alienware.

Czy lepiej kupić gamingowego laptopa do pracy, czy biurowego notebooka do grania?

Jeżeli krzykliwy wygląd gamingowych notebooków nie będzie stanowił problemu dla pracodawcy, jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż scenariusz, w którym biurowy laptop ma służyć także do grania. Komputery dla graczy cechują się przede wszystkim bardziej wydajnym chłodzeniem, które niezbędne jest w przypadku wielogodzinnych rozgrywek.