Dobry fotograf do ceremonii ślubnej

fotograf ślubny

Dobry fotograf ślubny powinien być nie tylko profesjonalistą, ale przede wszystkim posiadać odpowiedni charakter, osobowość, aby para młoda mogła nadawać z nim na tych samych falach. Sprzęt wysokiej klasy, portfolio, cena, referencje – wiele par młodych czuje się absolutnie zagubiona w gąszczu ofert fotografów ślubnych i nie wie, czym się kierować. Dlatego warto zastanowić, jakie cechy powinien posiadać dobry fotograf do ceremonii ślubnej.

Doświadczenie czy portfolio?

Profesjonalny fotograf ślubny Warszawa powinien posiadać nie tylko doświadczenie, ale przede wszystkim portfolio ślubne. Doświadczenie może okazać się mylącym czynnikiem, ponieważ pracujący przez wiele lat na rynku fotograf może być już zwyczajnie wypalony, a jego popularność niesiona jest na poleceniach i referencjach sprzed kilku dobrych lat. Warto uważać na takie sytuacje. Z kolei młody fotograf często z małym doświadczeniem ma w sobie niespożytą energię i pomysły, ale jednocześnie może zabraknąć mu wyważenia i poradzenia w trudniejszych sytuacjach (np. gorsze oświetlenie). Najrozsądniej zatem sprawdzić portfolio fotografa i zwyczajnie z nim porozmawiać, aby spojrzeć na to, jak fotografuje.

Czy warto kierować się sprzętem?

Jedno z częstych pytań zadawanych przez pary młode to czy fotograf powinien posiadać profesjonalny sprzęt, a jeżeli tak, to jaki. Oczywiście, każdy fotograf powinien posiadać dobrej klasy sprzęt, ale to nie aparat robi zdjęcia sam, ale wykonuje je fotograf. To w jego rękach znajduje się cała koncepcja, a w oku i głowie rodzi się wizja i pomysł na zdjęcie. Warto zatem uważać na fotografa, który przechwala się za bardzo wysokiej klasy sprzętem – może mu bowiem brakować niezbędnych umiejętności. Dlatego warto sprawdzić portfolio (patrz punkt 1).

Cena

To często bardzo delikatny temat przy organizacji ślubu i wesela. Z jednej strony nie chcemy oszczędzać na wyjątkowym wydarzeniu, a z drugiej strony nie zawsze warto wynajmować fotografa, który będzie najdroższy. Często pakiety fotografów są skonstruowane właśnie w taki sposób, aby zawierały w sobie rozbudowane dodatki, ponieważ para młoda “nie będzie oszczędzać” i wybierze właśnie najbardziej bogaty pakiet. Dobrze jest zatem dokładnie sprawdzić, co zawarte jest w cenie usługi i czy na pewno warto na przykład dopłacać kilkaset złotych za album, który po ceremonii można wykonać dużo taniej np. w studio fotograficznym i poza usługą fotografa ślubnego.

Idealny fotograf nie istnieje. Jest to fakt. Ale warto takiego szukać. Dlatego bardzo ważnym jest, aby zastanowić się, co dla Was jest najważniejsze i czym chcecie się kierować. Warto dokładnie przeczytać oferty, ale przy tym zaufać swojej intuicji czy sercu. To często one jest lepszym doradcą niż Wasz portfel.

Artykuł powstał przy współpracy z Fotografem Ślubnym FreyaLove Photo – https://freyalovephoto.pl