Zasilanie dla data center – jak je stworzyć i na co zwrócić uwagę?

data center

Dane firmowe i naszych klientów to jeden z najcenniejszych assetów w każdym przedsiębiorstwie. Nic więc dziwnego, że chcemy dobrze je chronić i tworzymy całe data center, które nam to umożliwiają. Powinniśmy jednak zwrócić również uwagę na bezpieczeństwo samego obiektu – szczególnie to energetyczne.

1. Jak zadbać o data center pod kątem energii?

2. Bezpieczeństwo przede wszystkim

3. Niezawodność jest w cenie

Jak zadbać o data center pod kątem energii?

Jeżeli posiadamy firmowe data center, to niewątpliwie jest to jeden z najważniejszych i najbardziej strategicznych obiektów, jakie wchodzą w skład naszego przedsiębiorstwa. Z tego względu powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby było to także miejsce zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami, jak na przykład brak prądu. W tym celu tworzy się systemy zasilania dedykowane specjalnie podobnym obiektom, których zadaniem jest utrzymać dopływ energii w czasie dowolnego problemu z energetyczną siecią zewnętrzną. Jest to inwestycja, którą powinniśmy dobrze zaplanować i na której nie warto oszczędzać, ponieważ od niej zależy bezpieczeństwo naszych serwerów i danych na nich zawartych. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://eneria.pl/oferta/rozwiazania-dla-data-center/.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejszą cechą systemu zasilania gwarantowanego dla data center powinno być bezpieczeństwo. Podobna instalacja musi być odporna na niekorzystne warunki, odcięcie prądu z sieci, przepięcia czy zalanie. Jedną z istotniejszych cech systemu jest automatyzacja przełączania źródeł energii, dzięki czemu nie musimy wykonywać tego zadania ręcznie ani obawiać się, że coś nie zadziała wtedy, kiedy powinno. Całość powinna zostać zaprojektowana w taki sposób, aby posiadać maksymalnie wysoką odporność na awarię, zdolność do przełączania się pomiędzy agregatami i magazynami energii, a także umożliwiała obejście jednego z elementów, jeżeli pojawi się w nim spięcie lub inna usterka.

Niezawodność jest w cenie

Kompleksowe rozwiązania energetyczne dla przedsiębiorstw to bardzo szeroka dziedzina, dzięki czemu możemy dopasować rozwiązanie do naszych indywidualnych potrzeb. W zależności od możliwości jesteśmy w stanie stworzyć system zasilania oparty na klasycznych agregatach, ale również taki wykorzystujący odnawialne źródła energii. Co ważne, jeżeli zdecydujemy się na dobrej jakości instalację, będziemy w stanie z czasem rozbudować ją wedle naszych potrzeb. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://eneria.pl/oferta/rozwiazania-dla-data-center/agregaty-dla-data-center/.