Zakup smartfona – na co zwrócić uwagę? 

smartfon

Smartfony to urządzenia, z których korzysta niemalże każdy i regularnie, co jakiś czas, są wymieniane na nowocześniejszy model. Technologia nieustannie się rozwija, co roku producenci wprowadzają nowości, nowe funkcje, nowe parametry, nowe technologie. Nie każdy nadąża za nowościami i nie orientuje się w tym, na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowego modelu. 

Wielkość ekranu

Producenci stawiają na wyświetlacze o dużych przekątnych. Dlatego zdecydowana większość smartfonów wyposażona jest w wyświetlacze o przekątnej powyżej 6 cali. Coraz to modniejsze staje się odchudzanie ramki wokół wyświetlaczy, a trend zwiększania powierzchni ekranów staje się widoczny. Jednak obsługa dużego ekrany może być problematyczne w obsłudze jedną ręką dlatego zwolennicy mniejszych telefonów, którzy niestety mają ograniczony wybór, stawiają na iPhony. Ta marka jest odpowiedzią właśnie na zapotrzebowanie użytkowników.

Systemy operacyjne

Do niedawna obecne były trzy główne systemy operacyjne, Google Android, Apple iOS i Windows Phone. Jednak liderem pozostają telefony z androidem, którego wykorzystuje większość producentów. Taki system pozwala użytkownikom personalizacje oraz mnóstwo gier i aplikacji. Wizytówką Apple iOS jest idealna optymalizacja, dzięki której można liczyć na najszybsze aktualizacje i  wyższe bezpieczeństwo. Procesory umieszczone w smartfonach pochodzą z różnych firm. Jednak najpopularniejsze rozwiązania i godne polecenia układy to Qualcomm Snapdragon i MediaTek. Jednak firmy takie jak Samsung i Huawei wykorzystują swoje autorskie konstrukcje, Exynos i Kirin. Im bardziej zaawansowana technologia, tym nowszy i lepszy procesor. Jeżeli telefon ma służyć nie tylko do podstawowych funkcji, a do bardziej rozwiniętych aplikacji takich jak gry, najlepiej jest zwrócić uwagę na ośmiordzeniowy procesor.

Pamięć RAM czy ma znaczenie 

Pamięć RAM jest najważniejszym punktem specyfikacji smartfona i tym parametrem należy się kierować podczas wyboru nowego modelu. Im więcej jest pamięci operacyjnej, tym płynniejsza praca systemu, wielozadaniowość i komfortowe granie to opcje, na których najbardziej zależy przy sprawnym smartfonie. W urządzeniach z Apple iOS pamięci RAM jest nieco mniej, jednak nie wpływa to na komfort korzystania. 

  • 2 GB ram jest to minimalna ilość jaką powinien mieć smartfon
  • 3-4 BG RAM posiadają smartfony z średniej półki
  • 6-12 GB RAM posiadają najmocniejsze, flagowe smartfony na rynku

W ofercie https://gsm24.pl/12-smartfony znajdują się wszystkie najciekawsze propozycje.