Rolety i żaluzje okienne – jakie rodzaje i dlaczego warto?

rolety

Każdy domownik dba o swoje mieszkanie i dom jak lepiej potrafi. Nie chodzi tylko o podstawowe sprzątanie i dbanie o otoczenie, ale również dopieszczenie szczegółów, które nadadzą pomieszczeniu charakteru. Okna są bardzo istotnym elementem wystroju. Rolety, żaluzje i wszelkie elementy znajdujące się w okolicach okien zawsze przyciągają uwagę. Można nimi nie tylko wypełnić wnętrze jako element dekoracyjny. Bardzo dobrze sprawdzają się, kiedy chce się zyskać odrobinę prywatności, ochronić się przed słońcem lub stłumić uliczny hałas. 

Rolety

Bardzo popularnym elementem znajdującym się w oknach są rolety. Istnieje wiele rodzajów rolet. Przede wszystkim dzieli się je na rolety zewnętrzne i wewnętrzne. Najbardziej znane rodzaje rolet wewnętrznych to rolety dzień noc, materiałowe oraz dachowe. Doskonale sprawdzają się w upalne dni jako ochrona przed słońcem oraz sprawiają, że temperatura w pomieszczeniu nie wzrasta tak gwałtownie. Dodatkowo bogata oferta wzornicza sprawia, że mogą być one bardzo wartościową ozdobą każdego wnętrza. Rolety zewnętrzne dzielą się na podtynkowe, nadtynkowe, nadstawne i antywłamaniowe. Gwarantują one nie tylko bezpieczeństwo. Kolorystyka odpowiednio dobrana do wykończenia zewnętrznego sprawi, że dom będzie prezentował się nowocześnie i stylowo. 

Żaluzje okienne 

Innym rozwiązaniem są żaluzje okienne. Wyróżnia się rodzaje żaluzji takie jak plisowane, poziome lub pionowe. Żaluzje plisowane są bardzo łatwe w użytkowaniu. Są tanie, lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Jeśli chodzi żaluzje poziome, wyróżniamy żaluzje aluminiowe lub drewniane. Dzięki tym materiałom żaluzje się nie odkształcają. Montowane są tuż przy oknie, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i nie blokują dostępu do parapetu. Żaluzje pionowe zazwyczaj są stworzone z winylu lub tkaniny. Doskonale sprawdzają się przy dużych oknach, szczególnie w przypadku drzwi balkonowych lub tarasowych. Żaluzje, podobnie jak rolety, świetnie sprawdzają się jako ochrona przed ciepłem w upalne dni. Również gwarantują intymność i sprawią, że ciekawskie spojrzenia przechodniów lub sąsiadów nie będą nigdy więcej problemem. Służą też jako element dekoracyjny, który potrafi dopieścić wnętrze każdego mieszkania lub domu. 

Rolety czy żaluzje – co wybrać? 

Z pewnością znajdzie się duża grupa zwolenników obu opcji. Z pewnością wybór należy dostosować do wnętrza pomieszczenia, do stylu domu lub mieszkania oraz własnego gustu. Na rynku jest dostępna bardzo szeroka gama zarówno rolet, jak i żaluzji. Obie opcje są w stanie spełnić bardzo dobrze zarówno funkcje designerskie, jak i termoizolacyjne. 

Chcąc uzyskać stylowe wnętrze oraz sprawić, że dom, mieszkanie czy biuro firmowe będzie bardziej przytulne, warto zainwestować w rolety lub żaluzje. Dzięki szerokiej ofercie dostępnej na rynku, bez problemu uda się dobrać idealny wzór oraz rodzaj rolet lub żaluzji. Oferta z montażem: https://g.page/Monirol