Zakładasz sklep internetowy? Sprawdź, jak magazynować towar!

magazyny samoobsługowe

Każdy, kto planuje założenie własnej firmy, musi rozstrzygnąć szereg dylematów. Dotyczą one m.in. kwestii związanych z magazynowaniem towarów. Wynajem ogromnej hali magazynowej nie zawsze wchodzi w rachubę z różnych względów. Co zatem można zrobić w takiej sytuacji?

Jaka powierzchnia magazynowa dla sklepu online?

Przy wyborze powierzchni magazynowej dla sklepu internetowego trzeba mieć na uwadze parę istotnych czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się nad preferowanym modelem wysyłki, różnorodnością asortymentu oraz ilością poszczególnych produktów. W przypadku potężnych firm działających na bardzo szeroką skalę wynajem hali magazynowej jest jak najbardziej uzasadniony, ale takie rozwiązanie nie zdaje egzaminu, gdy ktoś prowadzi mniejszy sklep. Wówczas warto rozważyć wynajem magazynu samoobsługowego – Kangu Self Storage oferuje powierzchnie już od 1 m kw. Wypada jednak przypomnieć, że usługa ta dostępna jest w dużych miastach takich jak np. Wrocław.

Magazyn samoobsługowy dla sklepu online – dlaczego warto?

Magazyny samoobsługowe to świetna alternatywa dla tradycyjnego najmu, z której bardzo chętnie korzystają małe i średnie firmy. Wynajem tego typu magazynów z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród klientów komercyjnych m.in. z uwagi na atrakcyjne stawki, np. we Wrocławiu za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić ok. 100 zł netto za miesiąc. Są to ceny przystępne nawet dla właścicieli początkujących sklepów, którzy dysponują skromnym budżetem. Poza tym sporym udogodnieniem jest również możliwość wynajęcia niewielkiej powierzchni oraz zawarcia umowy na dowolny czas, nawet na kilka dni.  

Magazyn samoobsługowy dla sklepu online – jak wynająć?

W celu wynajęcia magazynu samoobsługowego należy znaleźć ofertę odpowiadającą konkretnym wymogom pod kątem zawartości i ceny. Na stronie wybranego usługodawcy można sprawdzić dostępność poszczególnych powierzchni. Wszelakie formalności są załatwiane w biurze obsługi klienta, gdzie po zawarciu umowy klient otrzymuje dostęp do magazynu.