Bali

Wielu marzy o wyjazd za granicę do egzotycznych wiecznie ciepłych krajów, są trzy główne opcje: Indonezja, Karaiby, albo Hawaje. Pierwsze z miejsce ma jednak szczególną zaletę, jest najtańsze, a zdaniem wielu to też po prostu najpiękniejsze miejsce na Ziemi, gdzie oprócz ciepłego oceanu, egzotycznych zwierząt mamy też dostęp do wspaniałych dzieł kultury, a nawet gór. 

Wakacje Bali, nie tylko plaża

Cała wyspa jest otoczona przez pomniejsze wyspy i bardzo częstą turystyczną rozrywką jest tour do pomniejszych wysepek. Zresztą linia brzegowa całej wyspy to też cud natury, zatoki, strome klify i złote plaże. Jest tam w zasadzie wszystko. Rozrywek w głębi Bali też nie brakuje, wulkaniczne masywy górskie są możliwe do zdobycia, a widoki z ich szczytów piękne. Architektura na wyspie też jest bardzo ciekawa, a miasta są skrojone pod nasze turystyczne potrzeby, oczywiście wszystko z indonezyjskim spokojem i poszanowaniem wygody. Wakacje Bali to też egzotyczne jedzenie i napoje, niezapomniany klimat, i odczucia nieosiągalne gdziekolwiek indziej. 

Wyjazd na wakacje do Indonezji, co i jak

Przygotowanie samemu wyjazdu do Indonezji może być wyzwaniem, strony hoteli nie zawsze są po angielsku, a zgranie lotu samolotem i akomodacji jest jeszcze trudniejsze. Przeszkodą może też być bariera językowa przy chęci korzystania z niektórych przybytków i sposobów rozrywki, ograniczenia też będą dotyczyć naszej lokomocji na samej wyspie. Warto skorzystać z oferty biur podróży, które w przyzwoitej cenie oferują różne formy wakacji. Niektóre oferują swojego rodzaju tourne po całym archipelagu Indonezji, program skupiony głównie na eksploracji szczytów Indonezji, czy też bardziej ogólnikowe wersje wyjazdu z poznaniem dżungli, historii i plaż. Hotele w Indonezji są na bardzo wysokim poziomie i oferują często bardzo dużo luksusu w cenach niższych niż gdziekolwiek indziej. Jeśli stawiamy na wakacje Bali to niezwykłe będzie zwiedzenie tarasów ryżowych i świątyń na wyspie, kolejnym świetnym sposobem spędzenia czasu jest wypożyczenie skutera wodnego, albo motorówki. 

Podsumowanie

Wyjazd do raju jest możliwy i tańszy niż się może wydawać. Indonezja to piękne miejsce i wyjazd na wakacje na Bali ze swoją drugą połówką to coś, co zostanie jako wspomnienie na całe życie. Z takiego wyjazdu też zostaje jakiś nowy pierwiastek w człowieku, pierwiastek spokoju, którego bardzo często brakuje nam, wiecznie zapracowanym i zabieganym Europejczykom. Spojrzenie na zdjęcia z naszego wyjazdu przypomni nam, jak powinien płynąć czas, powoli
i w spokoju.