Wygoda i funkcjonalność dzięki odpowiedniej odzieży gastronomicznej

odzież gastronomiczna

Każda osoba pracująca w gastronomii z pewnością dostrzega potrzebę posiadania odpowiedniej odzieży roboczej. Nie da się ukryć, że to właśnie ona ma przede wszystkim uchronić nas i nasze ubranie przed zabrudzeniami i plamami, które przecież są nieodłączną częścią pracy w lokalu gastronomicznym. Niemniej jednak nawet kucharze, powinni świetnie się prezentować, a także mieć zapewniony odpowiedni komfort i swobodę ruchu. Tak więc jak wybrać idealną odzież roboczą do gastronomii?

Wysokiej jakości materiał

Odzież gastronomiczna to odzież do zadań specjalnych. Plamy po oleju, sosach czy innych produktach spożywczych pojawiają się na niej codziennie. Z tego też powodu, musi być ona wykonana z wysokiej jakości materiału. Nie chodzi jedynie o to, by materiał wykazywał się względną odpornością na kolejne plamy i zanieczyszczenia, a o to, by można było prać go w wysokich temperaturach, a także z dodatkiem silnych detergentów odplamiających. Ważne, by po wypraniu odzież zachowała swoje walory estetyczne i nie uległa zmechaceniu ani przetarciom. Co więcej materiał nie powinien przepuszczać plam, gdyż ma on również chronić ubrania pracownika.

Odpowiednio dobrany rozmiar i fason

Kucharze muszą mieć zapewnioną pełną swobodę ruchów i wygodę. Często bowiem sięgają oni na wyższe półki lub nawet muszą się niezwykle nisko schylać. Jeśli odzież robocza nie zapewni mu odpowiedniego komfortu, wówczas nie będzie on mógł należycie wypełniać swoich obowiązków. Niezwykle ważne okazuje się więc wybranie odpowiedniego rozmiaru, a także i kroju. Zwykle poleca się luźne spodnie, a także górę z krótkimi rękawkami. Odzież ta powinna być pozbawiona jakichkolwiek ściągaczy czy ozdób, które mogą się oderwać i przez przypadek trafić do przygotowywanego dania. Z pewnością klienci takiej przyprawy nie będą doceniać.

Kucharz musi być elegancki

Kucharz z pozoru nie pracuje poza kuchnią, jednak kiedy przygotuje on wyjątkowe danie, wówczas klienci chcą podziękować mu za to osobiście. Takie sytuacje wbrew pozorom zdarzają się niezwykle często, więc kucharze również powinni prezentować się niezwykle elegancko. Obecnie na rynku odzieży gastronomicznej można wybierać różnorodne modele, wzory i kolory, które cechują się niebywałą estetyką. Co więcej, warto od razu wyposażyć się w dwa lub nawet trzy komplety, by można było je swobodnie zmieniać, w momencie kiedy jeden z nich zostanie zabrudzony i trzeba będzie go wyprać. Kucharz jest zwykle wizytówką lokalu gastronomicznego, więc jego prezencja z pewnością ma znaczenie.