Teatr we Lwowie

Wycieczki na Ukrainę z Polski są bardzo atrakcyjne i pełne turystycznych atrakcji. Kraj ten może pochwalić się wieloma zabytkami, ciekawą historią, a także miejscami do zjedzenia tamtejszych potraw, które na pewno zachwycą wielu Polaków. Ukraina nie jest również droga, ale na tyle bogata kulturowo, że nie wyjedzie się z niej zawiedzionym.

Jednym z miast na Ukrainie polecanym na początek jest oczywiście stolica, której nazwy nie trzeba nikomu w Polsce przypominać. Lwów naprawdę dobrze się kojarzy pod względem kulturowym oraz historycznym. Dlatego też wycieczki do Lwowa z Przemyśla to świetny pomysł na szybką, ale atrakcyjną przygodę jeśli nie mamy dużo czasu na wyjazd, np. na weekend czy nawet na jeden dzień. Jest to miasto, które UNESCO wpisało na listę światowego dziedzictwa, przez Europejczyków jest uznawane za najpiękniejsze na całym kontynencie. Na pewno drugiego takiego żaden turysta nie znajdzie w tym regionie. Jest ono bogate pod względem kulturowym, architektonicznym oraz historycznym, dlatego można na wycieczce do Lwowa doznać pozytywnych odczuć.

Z Lwowa do Przemyśla: https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-lwowa-z-przemysla,22 jest tylko 100 km. Jeśli akurat jesteśmy na Podkarpaciu i kończą nam się pomysły na spędzenie czasu to do stolicy Ukrainy nie jest tak daleko. Jednodniowa wycieczka do Lwowa z Przemyśla to oczywiście wybór dla osób, które lubią poznawać dużo w dość szybkim tempie. To w głównej mierze objazdówka, z możliwością poznania najbardziej wartościowych zabytków na mapie Lwowa. Zwiedzanie miasta wiąże się oczywiście z poznaniem tak zwanego Lwowa Kazimierzowskiego, w którym znajduje się piękny rynek, katedra oraz kościół, ale nie zapominamy również o obrzeżach tego miasta. Wycieczka ma być jak najbardziej różnorodna. Jest czas również na zakup pamiątek, które będą nam się dobrze kojarzyły z wyjazdem, a także na wspólny posiłek, jak najbardziej tradycyjny, aby móc również poznać Ukrainę od strony kulinarnej.

Wystep we Lwowie na Rynku

Wycieczka do Lwowa dla Polaków to powrót do przeszłości, ponieważ historycznie jesteśmy bardzo mocno związani z Ukrainą, a szczególnie Lwowem, który razem z Krakowem był najważniejszym ośrodkiem Galicji. Taki jednodniowy city break może być zachęcającym początkiem do szerszego poznania tego kraju. Ukraina jest ogromy krajem, przebogatym turystycznie i chętnie odwiedzanym przez Europejczyków. W przyszłości można przyjechać na dłużej, ponieważ kraj ten ma wiele zakątków i pięknych miejsc, które warto poznać. Dogodny dojazd z Polski, w tym z Przemyśla pozwala na wygodniejsze zaplanowanie wyjazdu pod względem komunikacyjnym. Nie ma również tak dużej bariery językowej, ponieważ często mieszkańcy mówią po polsku lub angielsku.