Jakie powinny być bramy garażowe?

brama garażowa Katowice

Właściwie dopasowana brama garażowa to skarb. Zabezpiecza auto, natomiast również dom – kiedy jest umieszczona w połączonym z nim garażu. Na to, jaki typ bramy wybierzemy, ma wpływ parę elementów, pomiędzy innymi ilość wolnego miejsca przed garażem i w jego wnętrzu. Wbrew pozorom naprawdę nie jest łatwo dobrać właściwe bramy garażowe. Katowice, to nowoczesne miasto, gdzie działa wiele różnych firm zajmujących się sprzedażą, czy też montażem takich bram, w związku z tym mieszkańcy Śląska nie będą mieli kłopotu ze znalezieniem sprawdzonej firmy. Na terenie Śląska warto skorzystać z firmy Monirol, która wykonuje darmową wycenę i pomiary. Działa między innymi na terenie Zabrza, Gliwic, Bytomia, Mikołowa, Rudy Śląskiej i Chorzowa.

Czym kierować się przy doborze bramy garażowej?

Poszczególni podczas wyboru bramy garażowej kierują się zwłaszcza ceną. Bądźmy szczerzy nie jest to najdoskonalsze kryterium wyboru. Należałoby zapłacić oraz mieć najdoskonalszej jakości bramę, którą charakteryzuje solidność. Należałoby również zwrócić uwagę na produkty, z jakich jest ona zrobiona. Dzięki temu można zdecydowanie zmniejszyć wydatki eksploatacji, natomiast co za tym idzie koszty ocieplania. Należałoby również zwrócić uwagę na zabezpieczenie, więc najlepiej wybierać bramy garażowe, jakie można kupić u znanego wytwórcy, mającego sieć serwisową.

Zastosowanie garażu

Należałoby także się zastanowić jak, poza przechowywaniem pojazdu, będziemy wykorzystywać garaż. Gdy mamy w nim miejsce także na rowery, lub sprzęt ogrodniczy (kosiarki itp.), należałoby mieć do garażu dostęp bez potrzeby otwierania całej bramy. W tym obszarze doskonale sprawdzą się bramy segmentowe górne z drzwiami przejściowymi bądź bramy segmentowe boczne z opcją niepełnego otwarcia. W wypadku, gdy mamy miejsca na dwa pojazdy, szczególnie korzystny jest zakup jednej większej bramy, aniżeli dwóch oddzielnych.

bramy garażowe Śląsk
Bramy garażowe Śląsk

Jaki silnik do bramy wybrać?

Silnik do bramy to małe narzędzie, do którego należy doprowadzić napięcie z sieci elektrycznej. Dobór napędu zależy od wielkości oraz ciężaru bramy. Dla większego komfortu użytkowników wytwórcy proponują systemy, jakie po właściwej konfiguracji za pomocą jednego przycisku otworzą bramę wjazdową, natomiast potem bramę garażową.