Włoski motocykl do miasta – na co zwrócić uwagę?

motocykl na tle betonowej sciany

Coraz więcej mieszkańców miast decyduje się na wybór jednośladu w codziennych podróżach. Powodów jest wiele – przede wszystkim skutery i małe motocykle są znacznie tańsze w utrzymaniu niż samochody. Spalają one mniej benzyny, nie wymagają kosztownego serwisowania, a ponadto pozwalają uniknąć korków czy problemów z parkowaniem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejskiego motocykla?

Postaw na europejską produkcję

Wybierając jednoślad dla siebie, starajmy się stawiać na maszyny wyprodukowane przez europejskich producentów. Unikniemy w ten sposób kłopotów z serwisem w przypadku awarii, a ponadto mamy pewność, że maszyna została wyprodukowana zgodnie z wszelkimi restrykcyjnymi wytycznymi wyznaczanymi przez europejskie prawo.

Na szczególną uwagę zasługują motocykle i skutery włoskiej produkcji. To właśnie słoneczna Italia jest europejską kolebką maszyn tego typu. W ciągu dekad na rynek weszło wiele maszyn dopasowanych do zmiennych, europejskich warunków pogodowych. Wbrew pozorom zakup motocykla włoskiej produkcji nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. W polskich salonach znajdziemy wiele miejskich jednośladów dostępnych od ręki za kwotę od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

https://motomio.pl/kategoria-produktu/pojazdy-od-reki/

Skuter czy motocykl miejski – który warto wybrać?

Wiele osób stojących przed zakupem swojego pierwszego jednośladu zastawia się, czy na start wybrać niewielki motocykl miejski wyposażony w silnik o pojemności do 125 ccm czy może wygodny skuter. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż zależy od kilku czynników. Przede wszystkim warto wiedzieć, że osoby urodzone przed 19 stycznia 1995 roku, mogą prowadzić motorowery i skutery bez konieczności zdobywania prawa jazdy – wystarczy zwykły dowód osobisty. Osoby młodsze muszą posiadać natomiast prawo jazdy kat. AM lub jakiekolwiek inne uprawnienie do kierowania pojazdami. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku motocykli miejskich. Maszynami tego typu mogą poruszać się osoby legitymujące się prawem jazdy kat. A1 lub kierowcy posiadający klasyczne prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat.

Skutery miejskie są wygodniejsze podczas codziennej jazdy, jednak nie rozwijają one takich prędkości jak motocykle. Mają one też dość ograniczony zasięg, dlatego, jeśli mieszkamy na przedmieściach – nie zawsze będzie to dla nas dobry wybór. Motocykle miejskie zaprojektowane są ze sportowym pazurem. Świetnie wyglądają, dobrze się prowadzą, jednak zazwyczaj nie posiadają aż tak pojemnego bagażnika.

https://motomio.pl/sklep/

Twój pierwszy jednoślad – wybierz maszynę od ręki

W związku z tym, że wielu kierowców podejmuje decyzję o zakupie jednośladu wiosną, nie warto tracić czas na sprowadzenie maszyny z zagranicy. Pamiętajmy, że sezon motocyklowy w Polsce trwa zaledwie od 6 do 8 miesięcy i każdy tydzień ma ogromne znaczenie. Na szczęście istnieją salony, takie jak MotoMio.pl, które oferują całą gamę jednośladów od ręki. Wszystkie z nich pochodzą od topowych, włoskich producentów, oferujących maszyny najwyższej jakości. Ducati, Aprilia, Benelli, Vespa czy Piaggio – w zależności od naszych potrzeb możemy wybrać jednoślad idealnie dopasowany do naszego stylu życia.

Ofertę motocykli dostępnych od ręki możemy obejrzeć na stronie internetowej salonu. Gdy już podejmiemy decyzję – wystarczy skontaktować się z salonem i dokonać zakupu. Co ważne, MotoMio oferuje profesjonalny serwis wszystkich marek dostępnych w swojej ofercie. Nie musimy się zatem martwić, że w razie potrzeby zostaniemy bez wsparcia. Ponadto w salonie znajdziemy także całą masę akcesoriów motocyklowych najwyższej jakości.