Trasy rowerowe świętokrzyskie – jak przygotować się na wycieczkę?

trasy rowerowe

Zima to dobry czas na przygotowanie się do rozpoczęcia nowego sezonu w 2021 roku. W województwie świętokrzyskim jest wiele ciekawych tras rowerowych, ale pamiętajmy – są to dłuższe przejazdy, dlatego trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Musimy zadbać o siebie i swój rower. Jaki sklep rowerowy Kielce wybrać?

Sklep rowerowy Kielce – przygotuj rower na wyjazdy

Zanim wyruszymy na jakąkolwiek przejażdżkę, musimy się odpowiednio przygotować. O ile nasz rower możemy doposażyć odwiedzając sklep rowerowy w Kielcach, o tyle my sami musimy zadbać o naszą kondycję. W okresie zimowym często zmniejszamy naszą aktywność fizyczną. To sprawia, że nasz powrót do formy z końca sezonu powinniśmy rozpocząć nieco wcześniej, by na wiosnę cieszyć się pełną sprawnością. 

Rower z kolei powinniśmy przygotować pod wyjazdy które planujemy. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę: sklep rowerowy Kielce, ukaże nam się zapewne kilka konkretnych wyników. Warto zdecydować się na taki sklep, w którym znajdziemy asortyment w skład którego wchodzi odzież, akcesoria rowerowe, czy części i narzędzia serwisowe. Wtedy w jednym miejscu, jesteśmy w stanie kupić wszystko, co okaże się nam potrzebne.

Trasy rowerowe świętokrzyskie – co warto mieć ze sobą

Odpowiednie wyposażenie jakie powinniśmy mieć przy sobie jest uzależnione od tras jakie pokonujemy. Oczywiście, nic nie stoi na drodze, by nawet pokonując trasy 5-10 km, posiadać wyposażenie jak przy kilkudziesięciu kilometrowych wyjazdach. Co warto kupić odwiedzając sklep rowerowy w Kielcach?

Niezależnie od długości trasy zawsze powinniśmy mieć przy sobie bidon oraz podręczną pompkę do kół. Oba te akcesoria możemy przymocować do ramy rowerowej, wykorzystując specjalne uchwyty. W przypadku pompki możemy skorzystać z tradycyjnej, ręcznej lub zdecydować się zasilaną nabojami CO2. Nie można by nie wspomnieć o oświetleniu. Nawet na ścieżkach rowerowych i leśnych duktach dochodzi do wypadków. Im bardziej będziemy widoczni (zwłaszcza po zmroku) tym bezpieczniej możemy się czuć.


Nie możemy zapomnieć przede wszystkim o ochronie. Co prawda, kask rowerowy w przypadku osób powyżej 16 roku życia nie jest wymagany, ale nie oznacza to, że powinno się z niego rezygnować. By wybrać odpowiednio dopasowany do naszej głowy, najlepiej odwiedzić jest sklep rowerowy Kielce. Firma METROBIKES ma w swojej ofercie modele wielu producentów, więc tam z łatwością uda się dobrać odpowiedni egzemplarz. W kwestii ochrony głowy warto pamiętać również o okularach. Nie chodzi tu o samą ochronę przed słońcem, ale także przed różnymi insektami, które mogą nam wpaść do oczu w trakcie jazdy.