Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Wykorzystaj systemy alarmowe BOSCH!

system alarmowy BOSCH

Odpowiednie zabezpieczenie mienia dotyczy zarówno domu, mieszkania, jak również obiektów w których znajduje się więcej osób. Można w tym celu wykorzystać systemy alarmowe BOSCH, które mogą służyć jako proste zabezpieczenia, jak również skomplikowane i rozbudowane systemy.

Jakie elementy systemu alarmowego mogą się nam przydać?

Każdy system, w tym systemy alarmowe BOSCH, składają się z wielu elementów. W zależności od tego, na jakim poziomie zabezpieczeń nam zależy, tym prostszy lub bardziej skomplikowany będzie zestaw zabezpieczeń.

Podstawowymi elementami w jakie warto się wyposażyć to:

  • Czujnik podczerwieni – ich zadaniem jest wykrywanie ruchu w polu, który jest w ich zasięgu. Rozwiązanie to często stosowane jest wewnątrz budynków, ponieważ posiada ograniczone pole działania.
  • Czujniki sejsmiczne – czyli tzw. wstrząsowe. Stosuje przy zabezpieczeniu okien i drzwi. Aktywują się w przypadku, gdy ktoś próbuje sforsować jeden z tych obiektów, uaktywnia się czujka, która połączona z systemem alarmowym może przekazać sygnał do syreny lub centrali, która powiadomi odpowiednie służby.
  • Sygnały dźwiękowe – mają za zadanie zaalarmować wszystkich w okolicy o niebezpieczeństwie związanym np. z próbą włamania lub napadu. Są również skuteczną metodą odstraszenia przestępcy.
  • Sygnały świetlne –

Systemy alarmowe BOSCH świetnie sprawdzą się jako elementy lub cały system. By móc w pełni wykorzystać możliwości różnego rodzaju czujników i sygnałów, trzeba stworzyć jeden, zgrany system alarmowy. Do tego potrzebna nam będzie konsola centralna, która będzie pełnić funkcję łącznika między konkretnymi podzespołami i odpowiednio reagować na płynące z nich sygnały.

W przypadku większych obiektów, jak np. sklepy, powinniśmy zastanowić się nad zamontowaniem przy kasach przycisków napadowych. Takie rozwiązanie posiadają systemy alarmowe BOSCH, które znajdziemy w wariancie przewodowym i bezprzewodowym. 

Systemy alarmowe BOSCH – skompletować samemu czy z pomocą?

Systemy alarmowe by działały sprawnie, muszą zostać odpowiednio ze sobą zintegrowane. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, a nie posiadamy odpowiedniej wiedzy – warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, których znajdziemy w sklepach branżowych. Na stronie www.b2b.dts-system.pl znajdziemy nie systemy alarmowe BOSCH, ale także obsługę, która pomoże w odpowiednim skompletowaniu naszego zabezpieczenia mienia.