Dobry ekogroszek workowany – dowiedz się co sprawdzić przed zakupem!

ekogroszek

Ekogroszek workowany to popularny rodzaj opału na polskim rynku. W związku z tym, czasami może jest być ciężko wybrać ten odpowiedni. Naszym drogowskazem zawsze powinny być parametry, które mogą nam wiele powiedzieć o danym produkcie i tym, czy będzie on odpowiedni do naszych potrzeb.

Kaloryczność to podstawa

Jeżeli chcemy efektywnie ogrzewać budynek, powinniśmy używać ekogroszek workowany o wysokiej kaloryczność. W okresie niskich temperatur ma to szczególne znaczenie, gdyż wtedy dużo bardziej dogrzewamy nasze domy czy budynki firmowe.  Im więcej energii uda się uzyskać z jednego kilograma – tym lepiej. Wydajny węgiel workowany, jak np. PATRIOT PLUS, posiada kaloryczność na poziomie 26-28 MJ/kg. Warto wziąć te wartości liczbowe jako odnośnik do innych ekogroszków oferowanych w sprzedaży.

Wybieraj ekogroszek workowany z niską zawartością siarki

W zimie jak na dłoni widać, kto używa opału niskiej jakości. Niestety często również to czuć. Decydując się na ekogroszek workowany należy patrzeć na jego zawartość siarki, która procentowo powinna być jak najbardziej zbliżona do zera. Powoduje to wytwarzanie się mniejszej ilości niebezpiecznego dla żywych organizmów dwutlenku siarki. W przypadku wspomnianego wcześniej węgla workowanego PATRIOT PLUS, wynosi to zaledwie <0,6%.

Mniejsza spiekalność to mniej problemów

Nieodzownym problemem palenia w piecu czy kotle jest powstawanie spieków. O ile czasami wynika to ze złej regulacji sprzętu w którym palimy, o tyle może to wynikać także ze słabych parametrów, jakie ma dany ekogroszek. W przypadku gdy ekogroszek workowany ma wysoki wskaźnik RI, jest to dla nas informacja, że będzie on podatny na powstawanie spieków. Dlatego podobnie jak w przypadku siarki, odpowiedni węgiel workowany powinien mieć jak najniższy współczynnik. Tutaj ponownie posłużymy się przykładem ekogroszku workowanego PATRIOT PLUS, dla którego wskaźnik RI wynosi max. 15, a dla zwyczajnego ekogroszku PATRIOT max. 10.

Ekogroszek workowany pozwoli nam przechować węgiel w dobrych warunkach

Nie każdy posiada odpowiednie warunki do przechowywania lub składowania węgla. Tutaj dużym atutem będzie miało dla nas opakowanie, jakie ma węgiel workowany. PATRIOT swój ekogroszek workowany umieszcza w foliowych opakowaniach, które mają za zadanie zachować jego właściwości oraz uchronić go, przed działaniami czynników zewnętrznych. W związku z tym możemy cieszyć się ekogroszkiem workowanym i jego właściwościami, jakie przewidział dla nas jego producent.


Zainteresowała Cię oferta ekogroszku workowanego PATRIOT? Wejdź na stronę i przekonaj się dlaczego PATRIOT to dobry wybór: https://ekogroszek-patriot.pl/