Toalety przenośne – konstrukcja, zastosowanie i wynajem

toalety

Toalety przenośne to pomieszczenia sanitarne, które nie muszą być podłączane do zewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia komfortu fizjologicznego klientom i pracownikom. Zwykle stosuje się je podczas koncertów plenerowych, czy innych dużych wydarzeń odbywających się na otwartej przestrzeni. Coraz częściej umieszcza się je także w innych miejscach, dzięki czemu np. pracownicy parkingów mogą zadbać o swoją podstawową higienę w sposób komfortowy.

Z czego wykonuje się toalety przenośne?

Obiekt musi być odporny na długotrwałe użytkowanie w zmieniających się warunkach. Zwykle, w najlepszych jakościowo toaletach przenośnych, wykorzystuje się solidne materiały syntetyczne. Dzięki temu wszystkie elementy kabiny są odporne na normalne uderzenia mechaniczne i długotrwałe oddziaływanie wody. Głównym budulcem konstrukcji jest mocne tworzywo sztuczne, które zostaje uzupełnione metalowymi częściami dodatkowymi (zawiasy, mocowania, śruby). Toaleta przenośna może być z powodzeniem eksploatowana przez wiele dni, nawet w przypadku częstego korzystania z niej przez gości. Współczesne konstrukcje są wyposażone w pojemne, szerokie zbiorniki na produkty fizjologiczne. W przypadku chęci zneutralizowania nieprzyjemnych zapachów stosuje się także pochłaniające wkładki zapachowe i odświeżacze powietrza.

Gdzie toaleta przenośna sprawdzi się najlepiej?

Mobilne obiekty sanitarne są chętnie wykorzystywane w kontekście organizacji eventów plenerowych czy okazjonalnych festiwali. W użytku codziennym są nieodzowną częścią pracy na budowie. Dla pracowników budowlanych przenośna toaleta stanowi komfortowe i higieniczne miejsce, w którym można błyskawicznie załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. To wszystko bez konieczności robienia długich przerw na szukanie dostępnej toalety stacjonarnej. Z zalet ubikacji przenośnych korzystają także ekipy remontowe, wykonujące prace w nietypowych lokalizacjach. Przenośna toaleta jest także nieodzownym miejscem różnego rodzaju kąpielisk, parków czy obiektów użytku publicznego. Mobilny obiekt może zostać także zainstalowany na działce rekreacyjnej, co znacznie poprawia komfort wielogodzinnego spędzania czasu w plenerze.

Toalety przenośne – zakup czy wynajem?

Zakup toalety przenośnej wiąże się z koniecznością poniesienia wielotysięcznych kosztów, nawet jeśli naszym celem jest zakup tylko jednego obiektu. Dochodzi do tego kwestia korzystania z usług opróżniania zbiornika na fekalia, montażu toalety w danej lokalizacji czy korzystania z usług naprawczych w razie awarii. Alternatywą jest wynajem toalet przenośnych. Firma Skip Recykling – https://skip-recycling.pl/toalety-przenosne.html – oferuje najem mobilnych obiektów sanitarnych w formie krótko-, średnio- i długookresowej. Przedsiębiorstwo realizuje swoje usługi na terenie Poznania oraz w obrębie 100 kilometrów od miejscowości. W skład najmu wchodzi także pełna obsługa, włącznie z serwisem i wymianą obiektów.