Szkło ochronne na telefon: zadbaj o ochronę przed wakacjami!

folia na wyświetlacz

Z pewnością nic tak nas nie zaboli, jak pierwsze upuszczenie telefonu i pierwsza rysa na jego ekranie, szczególnie podczas urlopu. Gorzej, jeśli urządzenie spadnie na tyle nieszczęśliwie, iż wyświetlacz rozpadnie się na drobniutkie kawałki. Wstawienie zupełnie nowego może nie być tanie, dlatego warto zapobiegać takiemu scenariuszowi i wyposażyć smartfon w hartowane szkło. Jak wybrać i założyć szkło hartowane? Jakie jeszcze akcesoria warto zabrać ze sobą w wakacyjną podróż?

Szkło ochronne: jak wybrać i założyć?

Obszerna oferta ochronnych szkieł, daje nam spore pole do popisu – możemy wybierać produkty w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Trzeba być jednak ostrożnym i brać pod uwagę głównie szkła od renomowanych firm. Jeśli nie chcemy się rozczarować, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • dopasowanie – do wyboru mamy dedykowane albo uniwersalne szkła. Pierwsza opcja będzie trochę droższa, jednak mamy w jej wypadku pewność, iż ochrona pokryje całość ekranu, nie utrudniając przy tym korzystania z niego, przycisków bocznych oraz głośników,
  • wytrzymałość – zależna będzie ona od twardości danego szkła. Na rynku znaleźć możemy ochronki mające różną wytrzymałość, niemniej pod uwagę powinniśmy brać tylko te z oznaczeniem H9 ale o H7, gdyż tylko one będą w stanie zabezpieczać naszego smartfona przed pęknięciem,
  • cechy dodatkowe – szkła hartowane mają różne funkcje, z których warto jest korzystać. Przykładowo opcję obrazu w wersji matowej, co ma wpływ na poprawę czytelności wyświetlacza w słoneczne dni, jak i ograniczonej do minimum widoczności odcisków palców.

Jak założyć szkło ochronne na wyświetlacz. Najpierw należy dokładnie oczyścić ekran, usuwając przy tym z niego wszelkie odciski, zacieki czy smugi. Ponadto warto, abyśmy skorzystali ze sprężonego powietrza i wydmuchali kurz ze wszystkich zakamarków. Następnie trzeba wyjąć szkło hartowane z pudełka, trzymając je przy tym tylko za krawędzie. Kolejna czynność to oderwanie folii zabezpieczającej i dokładne przyłożenie osłonki do wyświetlacza naszego smartfona. Dopilnujemy, żeby nie wyszła ona poza krawędzie i aby wycięcia wpasowały się do przycisków. Na sam koniec – kiedy zyskamy już pewność, iż ustawiliśmy prawidłowo nasz gadżet – mocno go dociśnij. Zobacz szkła hartowane i inne akcesoria do telefonów na: hamamobile.pl

Zadanie to wymaga dokładności i skupienia uwagi, niemniej nie oznacza to, iż jest ono poza naszym zasięgiem. Jeżeli nie wierzymy w swoje umiejętności, możemy nabyć dwa ochronne szkła i wykonać na początku test albo poprosić o pomoc osobę mającą doświadczenie.

Akcesoria do telefonu, które sprawdzą się na urlopie

Okres podróży wakacyjnych to czas, który pragniemy zapamiętać możliwie jak najdłużej. Na pewno takie zadanie ułatwić nam nasz telefon, który umożliwia filmowanie oraz fotografowanie najpiękniejszych chwil podczas wakacji. Takie ujęcia mogą być lepsze, jeśli zastosujemy dodatkowe gadżety. Jakie akcesoria do telefonów warto będzie ze sobą zabrać?

Niewątpliwie to, jakie konkretnie akcesoria do smartfona zabierzemy ze sobą na wakacje, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. Jeżeli podczas urlopu zamierzamy zrobić sporo filmów i zdjęć, to warto przemyśleć kwestię rozszerzenia pamięci w naszym telefonie. Większa pojemność pamięci to też większa liczba wspomnień zachowanych na dłużej. Do tego warto jeszcze dodać selfiestick, dzięki któremu każde wykonane zdjęcie będzie ładne. Podczas wypoczynku używamy swoich smartfonów znacznie częściej. Wiadomo, iż chcemy pozostawać w ciągłym kontakcie ze znajomymi oraz rodziną. Także w tym czasie bardzo chętnie dzielimy się swoimi filmami i zdjęciami na społecznościowych portalach. Dlatego powinniśmy przemyśleć kwestię zakupu power banka, który umożliwia dopasowanie telefonu o każdej porze i w każdym miejscu.

Dla większości spośród nas wakacje są przede wszystkim relaksem i zabawą, a do tego niezbędna jest właściwa muzyka. Dlatego jeżeli pragniemy się zrelaksować podczas wakacji na działce albo na plaży poza miastem albo w innym miejscu, winniśmy pomyśleć o tym, aby wzmocnić głośność naszego mobilnego sprzętu. Z uwagi na to warto będzie zainteresować się kupnem głośników przenośnych bluetooth, co ułatwi zdecydowanie sprawę.