Sposób na nierównomierną brodę

nierównomierna broda

Gęsty zarost stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Nic zatem dziwnego, że każdy stylowy mężczyzna chciałby taki zapuścić. Niestety nie zawsze broda rośnie tak, jak byśmy tego chcieli. Nie zawsze jest równomiernie gęsta. Czy jest na to jakiś sposób? Odpowiednio dobrane kosmetyki do brody oraz pielęgnacja sprawią, że Twój zarost będzie prezentował się całkiem nieźle, nawet jeśli nie jest zbyt gęsty.

Dlaczego broda rośnie nierównomiernie?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zarost rośnie nierównomiernie. Odpowiedzią są geny. Niestety nie każdemu pisana jest broda po pas i jest to uwarunkowane genetycznie. Jeśli zastanawiasz się, czy masz szansę uzyskać gęsty zarost, popatrz na swojego ojca oraz dziadka. Jeśli ich skóra na twarzy zawsze była gładka i pozbawiona włosów, prawdopodobnie Twoja również taka pozostanie.

Przyczyną nierównomiernego zarostu może być również zbyt wczesny wiek. Wielu mężczyzn dopiero po czasie zyskuje bujne owłosienie. Gwałtowny wzrost brody może nastąpić nawet w okolicach 25-30 lat.

Co robić, by zarost był gęstszy i prezentował się lepiej?

Nawet jeśli natura nie obdarzyła Cię gęstą i bujną brodą, istnieją sposoby, które mogą pomóc zapuścić stylowy zarost. Oto kilka z nich:

  1. Kosmetyki do brody – na rynku pojawia się sporo propozycji dla panów, którzy chcą zapuścić gęsty zarost. Są to specjalne preparaty zawierające naturalne, często ziołowe składniki, które stymulują wzrost włosów. Ich regularne stosowanie może wpłynąć na to, że broda będzie rosła szybciej i zarost będzie gęstszy.
  2. Dobrze dobrany kształt – już po kilkudniowym zaroście możesz zaobserwować, w jaki sposób rośnie Twoja broda. Mając to na uwadze, wybierz kształt zarostu, który będzie najłatwiejszy do uzyskania. Po pewnym czasie będziesz mógł również zaobserwować, czy zarost staje się bardziej gęsty.
  3. Odpowiednia pielęgnacja – zapuszczając zarost, bardzo ważna jest pielęgnacja zarówno rosnących włosów, jak i skóry pod brodą. Pamiętaj o stosowaniu mydła do brody oraz odżywek, które odżywiają włosy i nawilżają skórę. Podczas pielęgnacji zarostu nie możesz zapominać również o regularnym szczotkowaniu. Kartacz poprzez masaż pobudza krążenie i tym samym stymuluje wzrost zarostu.
  4. Prawidłowe golenie – decydując się na zapuszczanie zarostu, nie chowaj maszynki do szuflady. Powinieneś stale kontrolować wzrost włosów poprzez regularne golenie. Określ, jaki kształt powinien przybrać Twój zarost i usuwaj owłosienie, które jest zbędne. Dzięki temu zabiegowi Twój zapuszczany zarost będzie prezentował się schludnie i estetycznie. Okresowo podcinaj również brodę. Skracając zarost, pozbywasz się połamanych i przesuszonych końcówek i wzmacniasz włosy.
  5. Balsam i olejek do brody – nie musisz czekać, aż Twój zarost urośnie, by stosować te dwa kosmetyki. Pielęgnacja brody z wykorzystaniem balsamu i olejku bardzo korzystnie wpływa na wzrost włosów. Balsam i olejek mają wszechstronne działanie – poprzez nawilżenie, wygładzenie oraz odżywienie włosów przyspieszają wzrost brody i nadają jej zdrowego połysku.

Więcej porad i kosmetyków znajdziesz na 4buddies.pl