Stroje bramkarskie – przegląd akcesoriów i odzieży dla bramkarzy

sklep piłkarski

Piłka nożna jest najbardziej kontaktowym sportem, przez co współczynnik kontuzji jest na bardzo wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że konieczne staje się zadbanie o własne bezpieczeństwo poprzez wybranie najlepszych akcesoriów sportowych. Ten obowiązek stoi także przed przyszłymi i obecnymi bramkarzami. Jak wybrać strój bramkarski, który spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Czym wyróżniają się stroje bramkarskie i jak powinny wyglądać?

Stroje bramkarskie różnią się od siebie zarówno pod względem kolorystycznym, jak i materiałów, z których zostały uszyte lub wyprodukowane poszczególne elementy. Praktycznie każdy współczesny zestaw bramkarski będzie się jednak składał z kilku identycznych propozycji takich, jak:

  • bluza bramkarska z długim rękawem lub koszulka z krótkim,
  • spodnie dresowe,
  • getry, skarpety piłkarskie lub zakolanówki,
  • obuwie futbolowe,
  • rękawice bramkarskie.

Zastanawiając się, jak skompletować profesjonalny strój bramkarski, warto przeanalizować wszystkie powyższe komponenty.

Wybierając zestaw bramkarski, zwróć uwagę na rękawice

Najbardziej charakterystycznym akcesorium są niewątpliwie rękawice. Ze względu na sposób i charakter wykorzystywania można je podzielić na rękawice treningowe oraz meczowe. Te pierwsze zazwyczaj tworzone są z pianek typu soft. Są bardzo podobne do meczowych, obydwa rodzaje mają wewnętrzną część pokrytą odpornym lateksem, który ma doskonałe właściwości chwytne. Jednak te ostatnie charakteryzują się najwyższą jakością tak, aby w trakcie spotkania każdy szczegół mógł pracować na sukces.

Wybierając strój bramkarski, rękawice są z pewnością “wisienką na torcie”, ale jak żaden inny element powinny być one maksymalnie praktyczne. Dlatego warto sprawdzić w sklepie kilka różnych krojów. Najpopularniejsze fasony to:

  • flat – rękawice z zewnętrznymi szwami, dość tanie, odporne, ale niedopasowane nigdy do dłoni tak, jak inne modele,
  • rękawice bramkarskie typu rollfinger – w tym wariancie pianka obszyta jest w dookoła każdego palca, co przekłada się na komfort w chwycie i bezpieczeństwo paliczków.
  • rękawice negative – panele boczne zszyte są z pianką przy użyciu szwów przebiegających od strony wewnętrznej.

Najlepsze rękawice w atrakcyjnych cenach, jak i cały strój bramkarski, łatwo skompletujesz w profesjonalnym, internetowym sklepie futbolowym Zina. Sprawdź wygodnie ofertę w tym miejscu: https://zina.pl/odziez-pilkarska/stroje-bramkarskie.

sklep piłkarski

Wybierając zestaw bramkarski, zwróć uwagę na rękawice

Strój bramkarza musi być odpowiednio skompletowany, aby zapewniał komfort i bezpieczeństwo piłkarzowi. Zawód bramkarza nie jest wcale łatwy, a kontuzje zdarzają się nierzadko. Dlatego oprócz odpowiedniego obuwia, odzieży bramkarskiej i rękawic warto zwrócić uwagę na ochraniacze.

Ochraniacze bramkarskie znajdziemy w wielu różnych wariantach. To, na które elementy się zdecydujemy, zależy od indywidualnych preferencji. Wiadomo, że każde dodatkowe tworzywo może wpływać na naszą wagę, zręczność i – ostatecznie – czas reakcji. Podstawą są nagolenniki – chleb powszechni każdego piłkarza. Popularne są także ochraniacze na kolana i na łokcie. Wybierając profesjonalny strój bramkarski, możemy jednak dostrzec, że będzie on zawierał także inne środki bezpieczeństwa, np. specjalne spodnie z bocznymi ochraniaczami.

Zdecydowanie zaleca się w tym zakresie postawić na jakość materiału – bez względu na to, czy chcemy produkt z dodatkową warstwą pianki po bokach, czy klasyczny, ściągający dres bramkarski, ogromne znaczenie ma elastyczność. Odzież nie powinna być uszyta wyłącznie z tworzyw sztucznych, ponieważ wówczas nawet w chłodnej temperaturze po kilkunastu minutach zacznie nam być niekomfortowo, co zaważy na skuteczności naszej obrony.

Jak wybrać profesjonalny strój bramkarski?

Przy wyborze przede wszystkim warto zapoznać się z rodzajami poszczególnych części, np. rękawic, aby dowiedzieć się, jaki model i fason najbardziej nam odpowiada. Nie zawsze znajdziemy jednolity kolorystycznie zestaw bramkarski, który zawierałby wszystkie pożądane elementy. Aspekty kolorystyczne warto więc uwzględnić dopiero na końcu i potraktować je drugorzędnie, a priorytetem objąć to, co ma największy wpływ na nasze umiejętności bramkarskie!