Srebrne kolczyki dla Ciebie

srebrne kolczyki

Kolczyki srebrne nigdy nie wychodzą z mody. Miłośniczki biżuterii mają ich zwykle dużo aby dobierać zgodnie z okazją, strojem czy nastrojem. Zimą, kiedy nosi się szaliki, czapki długie kolczyki są uciążliwe, zahaczają się o ubranie, natomiast latem można je nosić bez ograniczeń. Srebro jest metalem, nie powodującym uczuleń i podrażnień skóry, mogą je więc nosić wszyscy.

Kolczyki przylegające do ucha

To grupa klasycznych kolczyków, zapinanych na sztyft z zatyczkami, chętnie wybierana przez kobiety. Takie kolczyki, zwykle niewielkie, delikatne doskonale nadają się do pracy, pasują do różnych stylizacji i fryzur. Często oprócz srebra jest jeszcze mały kamyk, kolorowy lub błyszczący. Kolczyki mają niewielki ciężar, nie czuje się dyskomfortu przy długim ich noszeniu. Można dobrać je do koloru ubrania, szminki lub włosów czy oczu. Doskonale nadają się dla dziewczynek. Są bardzo wygodne, nie zaczepiają się o włosy.

Kolczyki długie

Wybierane zwykle na różne uroczystości, wyjścia, powinny pasować do pozostałej użytej biżuterii aby wszystko tworzyło spójną całość. Jeśli wkładamy srebrne kolczyki, nie nośmy jednocześnie żółtego złota, wybierzmy również srebrny naszyjnik lub bransoletkę, ewentualnie z białego złota lub platyny albo stali chirurgicznej. Kolczyki długie szczególnie pasują osobom z okrągłą twarzą, powodując optyczne jej wysmuklenie. Mogą również być zapinane na sztyft, pałąk lub zapięcie angielskie. Każdy rodzaj ma swoich fanów ze względu na łatwość zakładania i zdejmowania oraz komfort noszenia. Różnorodność kolczyków jest tak wielka, że raczej nie zdarzy się taka sama para u koleżanki. Są osoby preferujące klasyczne kółka, produkowane w różnych rozmiarach, inne stale noszą kolczyki z perłami. W ostatnich latach popularne są  z cyrkoniami, świecące. Wyglądają wspaniale, zwłaszcza  wieczorem, przy sztucznym oświetleniu. Nie brakuje również miłośniczek naturalnych kamieni, które dobiera się do swojego znaku zodiaku bądź ze względu na właściwości, działanie kamienia. Szlachetny kamień, ładnie oprawiony w srebro, wygląda wspaniale. Dla lepszej ekspozycji kolczyków warto długie włosy zebrać w kok lub kitkę.

Kolczyki to często pasja, są osoby posiadające obszerne ich kolekcje. Srebro nie jest drogie, można sobie pozwolić na zakup, który daje mnóstwo radości. Biżuteria nadaje się doskonale na prezent, pod warunkiem, że zna się gust obdarowanej osoby. Srebro z czasem ciemnieje, dlatego aby kolczyki zdobiły należy dbać o ich kondycję, przecierać w razie potrzeby preparatem czyszczącym srebro.