Sklep meblowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

sklep meblowy online

Chcąc wyposażyć swoje mieszkanie w nowe meble najpierw warto rozejrzeć się po różnych sklepach meblowych, wybierając odpowiednie do pomieszczeń meble. Na co jednak zwrócić uwagę podczas wybierania mebli? Kupować je pojedynczo? A może w zestawach? Podpowiadamy.

Jakość i wykonanie mebli 

Chcąc wybrać idealne meble do swojego nowego mieszkania lub wyposażyć obecne w nowe meble, warto najpierw rozejrzeć się za odpowiednimi sklepami meblowymi i przyjrzeć się asortymentowi, jaki dany sklep meblowy oferuje. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jakość i wykonanie mebli, bowiem każdy producent mebli może podchodzić do produkcji w odmienny sposób. Jedni będą stawiali na tanie materiały, które mają wytrzymać chwilę, inni wykonają meble z porządnych materiałów, które przetrwają latami. W zależności od tego, czego poszukujesz i potrzebujesz, najlepiej wybrać takie meble, które spełniać będą nasze oczekiwania. Chodząc po sklepie stacjonarnym mamy możliwość sprawdzenia na miejscu danego mebla, jednak korzystając z usług takich jak internetowy sklep meblowy, musimy być czujni na to, co kupujemy. Warto kupować nie na podstawie zdjęcia, a opisu danego mebla.

meble na zamówienie

Meble z jakiego drewna wybrać?

Chcąc stawiać na jakość i trwałość warto rozejrzeć się za meblami wykonanymi z drewna. Takie meble nie będą tanie, jednak posłużą latami. Decydując się na zakup mebli z drewna warto zwrócić uwagę, czy faktycznie wykonane są z drewna, czy może jednak z płyty fornirowanej, imitującej drewno. Sklep meblowy ma obowiązek poinformować klienta z jakiego drewna czy innego materiału stworzony jest dany mebel. Sam kupujący w sklepie stacjonarnym może przyjrzeć się wybranemu meblowi i zobaczyć, czy jest ono pozbawione wad produkcyjnych. Mebel niskiej jakości będzie miał którąś z wymienionych wad: wylotowe sęki, miejsca żywicze, pozostałości kory, dziury po robakach i tym podobne.

Szlifowanie mebli

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli jest szlif danego produktu. Warto zwrócić uwagę na frezy, połączenia, wgłębienia, obrzeża mebli i sprawdzić, czy te miejsca są tak samo gładkie, jak elementy płaskie tego samego mebla. Dobry producent po dokonaniu frezów, łączeń i innych ingerencji w materiał, z którego wykonany jest mebel, szlifuje go przed zabezpieczeniem, dbając o gładką, przyjemną powierzchnię mebla.

Grubość elementów mebli

Bardzo ważną, wręcz podstawową sprawą jest zwrócenie uwagi na grubość elementów, z których został wykonany dany mebel. Wiele firm chce skusić do kupna danego mebla tylko stroną wizualną, a oprócz niej ważna jest także masa danego mebla, a więc grubość i trwałość wykonania danych elementów wybranego mebla. Należy także zwracać uwagę czy grubość elementu nie została sztucznie pogrubiona doklejką.

Elementy mechaniczne mebli

Oprócz samego materiału, z którego jest wykonany mebel warto także zwrócić uwagę na elementy mechaniczne takiego mebla: zawiasy, prowadnice, okucia, itp. Producent, który dba o jakość wykonania swoich mebli nie będzie oszczędzał na marnej jakości elementach mechanicznych, które mogą wpłynąć na funkcjonalność mebla, przyczyniając się do szybkiego jego uszkodzenia.

Gdzie kupować meble?

Jeśli wolisz samemu sprawdzić jakość i wykonanie danego mebla najlepiej udać się osobiście do stacjonarnego sklepu meblowego, jeśli jednak wolisz oszczędność czasu i wolisz zakupy internetowe, lepiej wybrać sklep meblowy online, jak chociażby https://vivaldimeble.pl – gdzie posegregujesz poszukiwane meble, ułatwiając sobie wybór. Możesz posegregować meble poprzez pomieszczenie, do którego poszukujesz nowych mebli, poprzez konkretne kategorie mebli, jak np. szafy, czy wybierając konkretne zestawy mebli, mając wtedy pewność, że wybrane meble będą do siebie pasować.

Kupowanie mebli – pojedynczo czy w zestawie?

W zasadzie nie ma reguły, która wywyższa dany model kupowania mebli. Jeśli lubisz eksperymentować, dobierać różnorodne meble, by tworzyły w danym pomieszczeniu czy całym mieszkaniu spójną całość – warto postawić wtedy na kupno pojedynczych mebli. Jeśli natomiast nie masz głowy do kupowania mebli i ich dopasowywania, lepiej postawić na gotowe zestawy mebli, gdzie są one już dobrane w odpowiedni, spójny sposób.