Sprzęt szpiegowski – jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom?

sprzęt szpiegowski

Określenie „sprzęt szpiegowski lub detektywistyczny” często kojarzy nam się z czymś negatywnym – ze śledzeniem, inwigilacją czy naruszeniem czyjejś prywatności. Często jest jednak wykorzystywany w pozytywnych celach, na przykład do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa podczas nieobecności rodziców. Takie gadżety są coraz częściej wykorzystywane, ponieważ w znacznym stopniu zwiększają kontrolę nad tym, co dzieje się z naszymi pociechami. Przedstawiamy sprzęt szpiegowski, który najlepiej odnajdzie się w tej roli.

Kamerka w ramce na zdjęcia

Ramka na zdjęcia to rzecz, którą znaleźć można praktycznie w każdym domu. Jest to produkt uniwersalny, dlatego idealnie odnajdzie się jako schowek na mini kamerę. Ta opcja sprawdza się perfekcyjnie, kiedy zostawiamy dziecko same w domu, na przykład z nową opiekunką czy znajomym. Minikamerka, która jest częścią ramki, pozwala na dokładne zarejestrowanie obrazu w określonym miejscu, a także odtworzenie go w czasie realnym na smartfonie czy komputerze. Wiele modeli tych gadżetów posiada czujnik, który aktywuje nagrywanie w momencie wykrycia ruchu – pozwala to na zaoszczędzenie baterii i wydłużenie nagrywania nawet do kilkudziesięciu godzin. Takie rozwiązanie pozwoli na sprawdzenie, czy nasz potomek jest bezpieczny oraz dobrze zaopiekowany podczas naszej nieobecności.

GPS nie tylko do samochodu

GPS kojarzy się nam najczęściej z samochodem, jazdą, podróżą i nawigacją naszego pojazdu. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie. Bardzo często wykorzystywany jest jako środek bezpieczeństwa dzieci, na przykład podczas ich samodzielnych wycieczek, a nawet drogi do szkoły. Niewielki nawigator umieścić można zarówno w plecaku, jak i na przykład wszyć w element odzieży. Trasę GPS-a można śledzić w czasie realnym dzięki dedykowanej aplikacji, która wskazuje jego położenie na smartfonie lub komputerze, a to pozwala rodzicom na całodobowe obserwowanie miejsca przebywania pociechy. Rozwiązanie to jest nieocenione także w przypadku zagubienia dziecka, które odnaleźć można kilka razy szybciej właśnie dzięki znajomości aktualnego miejsca przebywania. GPS to doskonała opcja dla tych, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swojego potomka, które wybiera się na przykład na wycieczkę szkolną. Warto wspomnieć, że wiele profesjonalnych modeli tego sprzętu szpiegowskiego posiada także mikrofon, a nawet możliwość nagrywania.

Użyj dyktafonu

Na swojej drodze dziecko spotyka wiele przeszkód, które często nie są zrozumiane przez rodziców. Przez takie sytuacje często dochodzi do konfliktów, a co za tym idzie – problemu komunikacyjnego. Jeżeli Twoja pociecha posiada problem, o którym nie chce Ci powiedzieć, warto zastanowić się nad wykorzystaniem dyktafonu. Taki szpiegowski sprzęt pomoże zidentyfikować wszelkie problemy najmłodszego – konflikty z rówieśnikami, niedociągnięcia ze strony nauczycieli, a także nieprawidłowe zachowania opiekunów, niani, czy nawet bliskiego otoczenia. Zainstalowanie dyskretnego gadżetu do nagrywania pomoże Ci zrozumieć problemy dziecka, a co za tym idzie – jak najlepiej pomóc mu w rozwiązaniu problemów, o których nie chciał powiedzieć. Współczesne, innowacyjne dyktafony posiadają funkcję automatycznego nagrywania, tryb uśpienia, gdy wokół panuje cisza, a także są niewielkich rozmiarów i mogą nagrywać dźwięki nawet w odległości kilku metrów.

Dobro dziecka to często dla rodziców priorytet. Warto zastanowić się więc nad wprowadzeniem sprzętu szpiegowskiego, który z łatwością pomoże zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo potomków, a przede wszystkim jego komfort.