Serwetki flizelinowe – właściwości i zalety

serwetki flizelinowe

Serwetki flizelinowe są eleganckie, ale dużo tańsze niż tradycyjne serwetki lniane czy adamaszkowe. Są jednorazowe. Nie trzeba ich prać czy prasować. W porównaniu do serwetek papierowych są wyjątkowo  wytrzymałe i wodoodporne. Są coraz bardziej popularne. Szeroki wybór kolorów i wzorów sprawia, że podkreślą charakter każdego wnętrza, dopasują się do aranżacji stołu oraz sprawią, że wydarzenie zyska odpowiednią rangę. Cenią je zwłaszcza restauratorzy, ale te serwetki doskonale sprawdzą się podczas wystawnej kolacji w domu czy obiedzie w ogrodzie.

To doskonała alternatywa dla tradycyjnych serwetek lnianych czy bawełnianych. Są mięsiste i przyjemne w dotyku.

Wykonane z flizeliny serwetki są bardzo wytrzymałe i wodoodporne. Podczas używania bardzo długo zachowują swoje właściwości. Nie przemiękają i nie drą się tak jak serwetki papierowe. Grubość i wytrzymałość serwetek flizelinowych zależy od gramatury i ilości warstw. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Jeżeli przyjęcie będzie długie np. wesele, to lepiej sprawdzą się serwetki trzywarstwowe.

Serwetki flizelinowe są na tyle sztywne, że podobnie jak z serwetek materiałowych można z nich wykonać efektowne i trwałe ozdoby. Kompozycje długo zachowują swój kształt i formę. Tak zaaranżowany stół wygląda elegancko i wprawia gości w doskonały nastrój.

Serwetki flizelinowe – doskonały wybór na każdą okazję

Serwetki z flizeliny wyśmienicie sprawdzą się podczas nawet najbardziej eleganckich przyjęć. Rynek oferuje bardzo szeroki wybór serwetek flizelinowych. Począwszy od gładkich po wytłaczane. Od jednobarwnych po drukowane w designerskie wzory. Możliwości jest bardzo dużo. Nadruk może być jednostronny lub dwustronny. Okolicznościowy lub zupełnie abstrakcyjny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Klasyczne białe serwetki flizelinowe doskonale sprawdzą się podczas każdej uroczystości. Nie obędą się bez nich wesela, chrzciny czy komunie. Bardzo ciekawie wyglądają serwetki flizelinowe zaprojektowane specjalnie na chrzciny. To na przykład urocze serwetki z motywem odcisku malutkich stópek. Obowiązkowo w błękicie lub w różu.

Z kolei dobrze dobrane jednobarwne serwetki flizelinowe np. różowe, żółte przez chabrowe, pistacjowe, szare aż do czarnych podkreślą urodę stołu czy zastawy podczas uroczystego przyjęcia z okazji rocznicy ślubu, czy zdobycia wymarzonego tytułu. Rangę przyjęcia komunijnego podkreślą zaś przepiękne serwetki z motywem hostii czy napisem  IHS Pierwsza Komunia Św.

Warto również  zwrócić uwagę na bieżniki i obrusy z flizeliny. W komplecie z serwetkami flizelinowymi sprawią, że stół będzie wyglądał stylowo i harmonijnie.