Auto detailing – co możemy zrobić dla swojego samochodu?

detailing

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi autodetailingu. W artykule pokazujemy jakie oferują produkty i dlaczego warto poprosić o wykonanie choć niektórych z nich.

Renowacja

Zacznijmy od naprawy szkód. Auto detailing nie tylko „polepsza” wygląd, ale w dużej mierze po prostu pozwala wydobyć i odzyskać dawny blask samochodu. Jednym z takich elementów jest renowacja elementów skórzanych. Pracownicy uzupełniają braki, pęknięcia, wykruszenia. W dobrym studio, kolor lakieru dobiera się indywidualnie pod kolor tapicerki, aby nie było widać  żadnych różnic odcieni.

Pielęgnacja

Pracownicy studia zajmują się także praniem tapicerek, myciem wszystkich elementów,  polerowaniem lakieru, dokładnym czyszczeniem powierzchni. Ostatnie dwie czynności są konieczne, aby móc zabezpieczyć pojazd na przyszłość i wydobyć z niego jeszcze więcej blasku.

Jedną z najbardziej przydatnych usług jakie wykonują studia Auto detailingu, jest położenie folii samoregenerującej lub powłoki ceramicznej na lakier. Aby to zrobić, musi zostać wcześniej wykonane dokładne czyszczenie, uzupełnienie ubytków i wypolerowanie lakieru. Dotyczy to także samochodów prosto z salonu, chociaż w ich przypadku cena oczywiście jest mniejsza.

Ochrona lakieru i szyb

Co dają wspomniane produkty? Przede wszystkim zwiększają one wytrzymałość lakieru na ewentualne uszkodzenia. Folia samo regenerująca w przypadku rozcięcia, pod wpływem temperatury sama się zasklepia, nie pozostawiając żadnych śladów.

Powłoka ceramiczna z kolei sprawia, że lakier pojazdu się błyszczy i ma właściwości hydrofobowe. Dzięki temu samochód rzadziej się brudzi, a my nie tak często pojawiamy się na myjni.

Specjalne folie wzmacniające strukturę można również nakleić na przednią szybę. Dają one ochronę przed odpryskami, które mogą się pojawić np. z powodu kamieni lecących spod kół.

Auto detailing – może zmienimy styl?

Auto detailing to także zmiany kolorów karoserii, montaż customowych elementów, spoilerów i inne. Pracownicy dobrych salonów potrafią polecić, w jaki sposób w sposób spójny ze sobą zmodyfikować wygląd samochodu, aby budził zachwyt.