Rodzaje kostiumów kąpielowych – jaki wybrać?

strój kąpielowy

Strój kąpielowy jest niezbędny dla każdej kobiety, która planuje wybrać się na plażę tego lata. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje wiele stylów strojów plażowych, a nie wszystkie pasują do każdego ciała.

Modele jednoczęściowe

Od wielu lat cieszą się one największą popularnością. Są atrakcyjne zarówno dla kobiet o pełniejszej figurze, jak i dla tych o drobniejszej budowie ciała. W sklepach można znaleźć modele jednoczęściowe, które podnoszą biust i kształtują linię talii. Dawno już minęły czasy, kiedy stroje jednoczęściowe zakrywały całe ciało. Możesz wybrać modele z głębokim dekoltem, seksownym wiązaniem lub wcięciem w talii.

Monokini

Ten jednoczęściowy kostium kąpielowy łączy w sobie elementy kostiumu dwuczęściowego. Są to przyciągające wzrok wycięcia po bokach, które są bardzo głębokie. Dzięki temu kostium ten eksponuje wiele części ciała. Jest on przeznaczony tylko dla osób o idealnych kształtach ciała. Kobiety z wystającym brzuchem lub niską talią nie powinny go nosić. Monokini nie jest zalecane dla kobiet z małym lub średnim biustem.

Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe

Bikini to kostiumy kąpielowe składające się z dwóch części. Termin ten jest często używany w odniesieniu do dwuczęściowych kostiumów kąpielowych. Warto jednak zauważyć, że bikini może być bardzo trudnym typem kostiumu kąpielowego (więcej szczegółów poniżej). Istnieje wiele innych odmian “dwuczęściowego”, my wymienimy tylko te najbardziej popularne.

Klasyczne bikini

Jest to dwuczęściowy strój kąpielowy z miseczkami wykonanymi z elementów w kształcie trójkąta. Miseczki są wiązane na szyi i na plecach za pomocą sznureczków. Klasyczne bikini jest odpowiednie tylko dla mniejszych piersi. Delikatne wiązania nie będą w stanie utrzymać ciężkich piersi na miejscu.

Braletka bikini

Biustonosz składa się z trójkątów, które mają ramiączka przymocowane do ramion. Miseczki są dobrze podtrzymane, więc nie ma szans, aby piersi z nich “wypadły”.

Bandeau

Ten typ kostiumu kąpielowego znany jest również pod nazwą paska na piersi. Jest to długi pasek materiału, który zakrywa piersi. Kobiety, które cenią swoją kobiecość nie powinny go używać. Bandeau może spowodować, że piersi, biodra i talia zleją się w jeden nienaturalny kształt. Jest najczęściej stosowana przez posiadaczki figury klepsydry.

Tankini

Jest to jeden z naszych najwygodniejszych kostiumów kąpielowych. Górna część stroju to koszulka o sportowym kroju, która zakrywa brzuch. Model ten jest polecany dla wszystkich kobiet, które chcą ukryć duży brzuch. Tankini to dwuczęściowy kostium, który zapewnia taki sam komfort jak kostium jednoczęściowy.

Balconette

Górna część kostiumu jest zaprojektowana w sposób przypominający klasyczne staniki typu bardotka/balconette. Zaletą tego modelu jest to, że podtrzymuje duże piersi i nadaje im pochlebny kształt. Aby Twój biust wyglądał świetnie w balkonetce, musisz mieć duży rozmiar. Jeśli masz mniejszy biust, możesz rozważyć poszukanie innego modelu.