Ręczniki papierowe – w jakich pracach się sprawdzą?

ręczniki papierowe

W każdym domu obecność ręczników papierowych to pewien standard. Są bardzo uniwersalne i można ich używać przy wielu różnych pracach. Do czego się szczególnie przydają? Jak można wykorzystać ręczniki papierowe w domowych warunkach?

Ręczniki papierowe – niezawodne w kuchni

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – tak, zdecydowanie warto je mieć. Przywykliśmy do nich i wielokrotnie są one wykorzystywane przy najróżniejszych okazjach. Ręczniki papierowe to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni (www.silcopolska.pl), a ich największą zaletą jest praktyczność. Wykorzystuje się je do wycierania, ścierania, suszenia, czyszczenia, choć ich możliwości są znacznie szersze i o wielu zastosowaniach nawet się nie wie. Z powodzeniem stosuje się je nie tylko w domach, ale i w wielu firmach na przykład z branży gastronomicznej – w restauracjach, kawiarniach, pubach.

Ręczniki papierowe przydatne przy sprzątaniu

Zarówno w kuchni, jak i w każdym innym pomieszczeniu w domu nierzadko dochodzi do różnych zabrudzeń. Można nimi ścierać i wycierać czy nawet polerować. Wylana woda, czy resztki jedzenia na stole to żaden problem. Wykorzystuje się je też przy okazji czyszczenia mebli, blatów, a także okien czy nawet podłóg. Wystarczy wykorzystać odpowiedni środek czystości, nanieść go na powierzchnie i wytrzeć za pomocą ręcznika.

Ręczniki papierowe przydatne przy gotowaniu

W kuchni ręczniki papierowe najczęściej służą między innymi do odsączania i wycierania mięsa z nadmiaru wody. Bywa, że przecieramy nimi także inne produkty spożywcze, przez co aktywnie biorą udział w przyrządzaniu posiłków. Można nimi też odsączać nadmiar tłuszczu, np. po przyrządzeniu frytek czy smażeniu mięsa, ryb i wielu innych potraw. Przyrządzając coś w mikrofalówce, można też przykryć je papierowym ręcznikiem, co pozwoli na szybsze ugotowanie. Przydają się także jako awaryjny filtr do kawy.

Ręczniki papierowe przydatne przy przechowywaniu

Z powodzeniem ręcznikami papierowymi możemy owijać warzywa, aby uchronić je przed gniciem. Każdy przecież spotkał się z sytuacją, gdy woda nagromadzona w lodówce doprowadziła do zniszczenia produktów spożywczych. Jeżeli regularnie mrozimy chleb, warto wykorzystać kilka płatków ręcznika i wsadzić je do woreczka razem z chlebem. Przy późniejszym rozmrażaniu, ręczniki wchłoną większość wody, a pieczywo będzie świeższe. Owijając wilgotnym ręcznikiem butelkę napoju i chowając ją do lodówki, o wiele szybciej się ją też schłodzi.

Jakie są mniej oczywiste funkcjonalności ręczników papierowych w domu?

Mało kto wie, ale ręczniki papierowe mogą posłużyć jako dodatkowe nawilżenie dla roślin. Wystarczy położyć ja na spód doniczki i przykryć ziemią, by po podlaniu dłużej była ona wilgotna. Niektórzy używają takich produktów  także jako środek ochronny dla garnków przeciw rdzewieniu. Wystarczy tylko przełożyć je ręcznikami, gdy przechowujemy kuchenne wyposażenie jedno na drugim. Można nim też skuteczniej usunąć plamy z wosku, zabezpieczyć butelkę z oliwą, żeby nie była śliska, a także wykorzystać jako podkład do kiełkowania nasion. Wykorzystuje się je przy polerowaniu stali nierdzewnej, wykładając nimi kosz na śmieci, chroni się przed zabrudzeniem dna.

Jak widać, możliwości ręczników papierowych w domu są niemal nieograniczone.