Pilarki spalinowe czy akumulatorowe — Jak wybrać odpowiednią pilarkę?

pilarka spalinowa

Pilarka elektryczna czy spalinowa – jaką wybrać?

Nie każdy z nas wie na jaką pilarkę łańcuchową się zdecydować, jaką zakupić. Czy powinien być to sprzęt elektryczny, czy też może spalinowy, albo akumulatorowy? Najlepiej w tym wypadku kierować się budżetem jaki mamy do dyspozycji oraz przeznaczeniem samej maszyny. Musimy także sprawdzić, czy danemu producentowi można zaufać. W tym artykule dowiesz się więc na co należy zwrócić uwagę przed zakupem owego sprzętu oraz jaki jego wariant wybrać.

Pilarki spalinowe czy akumulatorowe — Jak wybrać odpowiednią pilarkę?

Pilarka elektryczna zasilana sieciowo ma niewielką wagę, a jej obsługa jest banalnie prosta. Dodatkowo sprzęt ten nie musi być regularnie przez nas konserwowany. Jest to zakup doskonały dla osób mających mniejsze doświadczenie, które dopiero uczą się korzystać z owego produktu. Takimi piłkarkami wykonuje się prace porządkowe i pielęgnacyjne w ogrodzie, lecz można również za ich pomocą przygotować drewno na opał. Warto jednak podkreślić, że maszyny elektryczne nie nadają się do prac leśnych ze względu na fakt stałego podłączenia do źródła zasilania. Problem ten nie występuje w momencie kiedy zdecydujemy się na pilarkę elektryczną, która zasilana jest za pomocą akumulatora. Maszyny te są proste w obsłudze, mają małą wagę, a także używa się ich do różnegotypu czynności. Korzysta się z nich zarówno do zadań przydomowych jak i profesjonalnej pielęgnacji drzew. Ten kto miał w rękach tego typu sprzęt wie dobrze, że nie generuje on uciążliwego hałasu i szkodliwych spalin.

Natomiast spalinowe pilarki łańcuchowe to maszyny, które występują w wielu modelach. Różnią się od siebie one wielkością i mocą przez co znajdują szerokie zastosowanie. Korzystając z owych urządzeń możemy wykonywać pielęgnacyjne cięcia ogrodowe przechodząc do bardziej profesjonalnych prac leśnych. Dodatkowo proporcjonalną do mocy wydajność ma silnik spalinowy zasilany mieszanką benzyny i oleju. Korzystają z takich pilarek profesjonaliści oraz bardziej wymagający użytkownicy dla, których wysoka klasa to podstawa do efektywnej pracy. Spalinowe urządzenia nie tylko pilarki kojarzą się nam z głośną pracą i emisją spalin. Jest to prawda jednak istnieje zaawansowana technologia, która obniża produkowany hałas podnosząc tym samym komfort pracy. Całość również z łatwością uruchomimy, nie musimy wszystkich elementów często czyścić, a także wymiana filtra wymagana jest raz na kilkanaście użyć.

Pilarka akumulatorowa jest lepsza niż spalinowa?

Odpowiedź na pytanie, która pilarka jest lepsza: pilarka spalinowa czy akumulatorowa, nie jest jednoznaczna. Taki sprzęt ma bowiem jakieś wady i zalety, a także każdy z nas będzie korzystał z niego wykonując różnego rodzaju prace. Dla wielu z nas powinien być to oczywisty aspekt. Mianowicie pilarki akumulatorowe generują znacznie niższy poziom hałasu a ich waga jest mniejsza. Dodatkowo nie zanieczyszczamy środowiska spalinami oraz z łatwością samodzielnie przeprowadzimy wszystkie wymagane czynności serwisowe danej pilarki akumulatorowej. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją rozwiązania zmniejszające poziom hałasu oraz ilość spalin, które przed przedostaniem się do atmosfery są filtrowane dlatego wybór konkretnej pilarki powinien być uzależniony od naszego budżetu, a także naszych preferencji. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: narzedzia24na7.pl