Jaka owijarka do bel najbardziej Ci się przyda

owijarka do bel

Na rynku dostępnych jest wiele różnych marek i typów owijarek do bel. Jak upewnić się, że wybierasz właściwy dla swojego gospodarstwa? Jaka owijarka do bel pasuje najlepiej do prowadzonej przez Ciebie działalności i zapewni belom najlepszą ochronę? Poświęć kilka chwil na rozważenie różnych dostępnych możliwości.

Wielu rolników uważa, że owijarka ciągniona jest najlepszą metodą owijania bel. Zaletą tych owijarek jest to, że bele można szybko owinąć na polu po belowaniu, zapewniając niezbędną ochronę przed zmianą warunków atmosferycznych. W ten sposób skraca się czas wystawienia sianokiszonki lub beli na działanie tlenu, poprawiając wyraźnie jakość paszy.

Która owijarka do bel najlepiej pasuje do Twojego terenu

Jedną z najważniejszych cech, które należy rozważyć, decydując, która owijarka do bel spełni Twoje wymagania, jest równomierność, z jaką muszą być owijane bele. Na terenie pagórkowatym lub górzystym nierówny naciąg może utrudnić niektórym owijarkom prawidłowe nakładanie się folii, co potencjalnie zagraża integralności plastikowej warstwy. Owijarka do bel okrągłych marki Kuhn została specjalnie zaprojektowana dla dokładnie tego typu wymagającego terenu.

Dzięki dwóm satelitarnym ramionom owijarki, które obracają się wokół beli – zamiast standardowej owijarki stołowej, która obraca belę – owijarka Kuhn jest w stanie utrzymać niżej położony środek ciężkości. Dzięki temu wyraźnie zmniejsza się ryzyko wypadnięcia beli ze stołu owijającego i zwiększa jej ogólną stabilność. Podwójne satelitarne ramiona owijające oznaczają również, że owijarka może szybko owijać i szczelnie zamykać wszelkiego rodzaju bele, niezależnie od tego, czy są lekkie, ciężkie, czy nawet zniekształcone.

Czy można owijać bele po powrocie do gospodarstwa

„Owijanie przy stosie” to ciekawa możliwość, którą warto rozważyć, szukając rozwiązań do owijania bel. Stacjonarna owijarka do bel może zapewnić wyraźne korzyści w przypadku niektórych operacji. Owijanie na stosie oznacza, że ​​nieowinięte bele są najpierw dostarczane do miejsca przechowywania, a następnie owijane. Po owinięciu bele są natychmiast układane w stosy w miejscu ich przechowywania. Zaletą jest to, że bele są obsługiwane tylko raz po owinięciu, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia folii. Może to pomóc w ograniczeniu strat paszy w porównaniu z owijarką ciągniętą, w której owinięte bele muszą być przenoszone wielokrotnie, aż dotrą do miejsca przechowywania.

Owijanie stacjonarne może być również bardziej wydajne, zwłaszcza jeśli owijarka ma własny zintegrowany silnik. Owijarką można sterować zdalnie, co oznacza, że ​​operator, który układa owinięte bele, może sterować wszystkimi funkcjami owijarki. Zapewnia to bezproblemową możliwość jednoosobowego przeprowadzania operacji owijania i układania w stos.

Która owijarka do bel pracuje najwydajniej

Owijarka do bel wykorzystująca metodę owijania krzyżowego zapewnia wysoką trwałość beli oraz inteligentniejszą i niezawodną obsługę, transport i przechowywanie. Unikalna metoda owijania bel jest wykorzystywana w wielu krajach. Dzięki tym owijarkom łatwo jest zoptymalizować zużycie folii, a klienci mogą wybrać rozwiązanie do owijania, które najlepiej odpowiada ich konkretnym potrzebom. Maszyny tego typu owijają bele bez użycia drutów do bel, oszczędzając czas i pieniądze, jednocześnie upraszczając strukturę beli, poprawiając wydajność i zwiększając bezpieczeństwo w miejscu pracy. Owijarki bel są w pełni automatyczne, co pozwala zaoszczędzić koszty pracy i poprawić bezpieczeństwo pracy. Bezproblemowo współpracują ze wszystkimi markami pras i pras do odpadów, oferując imponującą wydajność 80 ton na godzinę. Maszyny do owijania krzyżowego są również ekonomiczne, gdy są wykorzystywane w mniejszych wydajnościach.

Bele owijane krzyżowo są bezpiecznym dla środowiska rozwiązaniem spełniającym wysokie wymagania w zakresie transportu i przechowywania, minimalizując ilość śmieci i chroniąc materiały znajdujące się wewnątrz beli. Owinięte bele kwadratowe oszczędzają przestrzeń magazynową i przestrzeń transportową w porównaniu z materiałem sypkim i belami okrągłymi.