Pierwszy taniec – czy zapisać się na kurs taneczny?

pierwszy taniec

Z dniem ślubu związanych jest kilka ważnych, niezapomnianych, a jednocześnie stresujących momentów. Nie wątpliwie należą do nich złożenie przysięgi małżeńskiej oraz pierwszy taniec młodej pary. Czy można zrobić coś, żeby stres nie zmienił tego pięknego momentu w koszmar? Możesz sobie pomóc, korzystając z kursu tańca.

Dlaczego pierwszy taniec jest taki ważny?

Pierwszy taniec ma miejsce po zakończeniu ceremonii zaślubin, kiedy młoda para wraz z rodziną i zaproszonymi gośćmi przyjeżdża na salę weselną. Zgodnie z ustalonym wcześniej przebiegiem przyjęcia, może mieć miejsce po przywitaniu, jeszcze przed obiadem. Często jednak zdarza się, że młodzi najpierw przyjmują życzenia gości, potem zapraszają na obiad, a dopiero po nim ma miejsce pierwszy taniec. Wykonuje go pan i pani młoda. Goście towarzyszą, okrążając młodych małżonków.

Pierwszy taniec otwiera taneczną część przyjęcia. Rozpoczynając go młoda para daje znak gościom, że czas na zabawę, jednocześnie do niej zachęca. Jest jeszcze inny, symboliczny wymiar pierwszego tańca. Pan młody prosi do niego swoją żonę, a ona odpowiada na zaproszenie. Ich taniec symbolizuje chęć wspólnego, zgodnego podążania przez życie.

W jaki sposób przygotować się do pierwszego tańca?

Przygotowanie do pierwszego tańca polega najpierw na wyborze odpowiedniej muzyki, a następnie choreografii. Muzyka powinna odpowiadać obydwu małżonkom, powinna to ich piosenka. Ten pierwszy taniec zapamiętają na całe swoje życie. Może to być utwór klasyczny, jak walc angielski czy wiedeński. Współcześnie młodzi czasami zrywają z tradycją, wybierając inny rodzaj muzyki. Tańczą w rytmie salsy albo rumby.

Przemyśleć i przećwiczyć kroki należy zawsze, niezależnie od tego, jaki utwór zostanie wybrany do pierwszego tańca. Można również ułożyć własną choreografię, która z pewnością zachwyci gości i pozostanie w ich pamięci.

Czy warto iść na kurs pierwszego tańca?

W jaki sposób pomóc sobie, żeby pierwszy taniec był wyjątkowym, przyjemnie zapamiętanym wydarzeniem? Dobrym pomysłem jest zapisanie się na kurs pierwszego tańca, czyli na kurs, gdzie narzeczeni szlifują swoje umiejętności taneczne, szczególnie pod kątem tańca otwierającego zabawę. 

Przygotować się do pierwszego tańca można na spotkaniach stacjonarnych. Jednocześnie od pewnego czasu istnieje inna nowoczesna forma takiego kursu – nauka tańca online. Jest on polecany szczególnie parom, które nie mogą stawić się w umówionych godzinach i umówionym miejscu. Zwiększa również możliwość wyboru szkoły prowadzącej zajęcia. Już nie trzeba wybierać placówki w pobliżu miejsca zamieszkania, ale taką, która przedstawia ciekawszą, dopasowaną do młodej pary ofertę.