Peruki z naturalnych włosów wsparciem w trakcie chemioterapii

peruki

Ponad 65% pacjentek onkologicznych traci całkowicie włosy podczas chemioterapii. To jeden ze skutków ubocznych, który drastycznie wpływa na spadek samopoczucia. Łysienie powoduje kompleksy, obniżenie pewności siebie, a często wymaga wsparcia ze strony doświadczonego psychoterapeuty podczas terapii. Peruka naturalna nie rozwiąże tych problemów, ale może pomóc nam poczuć się pewniej, pogodzić się z utratą włosów i dać czas na ich odrośnięcie.

Dlaczego warto wybrać perukę naturalną?

Peruka z naturalnych włosów to najczęściej wybierany rodzaj peruk wśród osób dotkniętych łysieniem w wyniku skutków ubocznych chemioterapii. Ich wygląd oraz faktura najlepiej odpowiadają włosom własnym. Struktura włosa naturalnego jest gładka i lekka, dzięki stosowaniu do peruk włosów o dobrej kondycji. Dostępne peruki z prawdziwych włosów to produkty o najwyżej jakości. Ich ceny są wyższe od cen peruk syntetycznych ze względu na dbałość o wykonanie najmniejszych detali oraz lekki, naturalny wygląd.

Jaki czepek wybrać?

Dużo modeli posiada czepki wykonane z mikroskóry, czyli materiału imitującego ludzką skórę. Takie peruki naturalne są szczególnie polecane osobom po chemioterapii, ponieważ zapewniają wysoki komfort podczas codziennego noszenia i stwarzają ryzyka uszkodzeń uwrażliwionej skóry głowy.

A może peruki syntetyczne?

Peruki naturalne są lepszą opcją w przypadku całkowitego łysienia niż peruki syntetyczne. Ich cena jest wyższa, jednak zapewniają większą wygodę noszenia i naturalniejszy wygląd. Modele z włosów syntetycznych są dostępne w większej ilości oryginalnych kolorów, jednak ich jakość jest nieco niższa, a czepki mniej dostosowane pod potrzeby delikatnej i podatnej na uszkodzenia skóry.

Peruki naturalne – najlepszy wybór

Naturalne peruki o wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie znajdziesz na Tanieperuki.pl. Asortyment strony oferuje gamę różnorodnych produktów, które są zgodne z najnowszymi trendami. Naturalne peruki są wykonane z różnych rodzajów włosów, m.in europejskich, brazylijskich, azjatyckich czy dziewiczych. Każdy produkt jest szczegółowo opisany i zawiera informacje na temat pielęgnacji oraz odpowiedniego przechowywania. Warto skorzystać z konsultacji online, podczas której konsultant doradzi, jaki typ peruk naturalnych będzie odpowiedni dla ciebie, oraz odpowie na wszystkie pytania. Sklep Tanieperuki.pl oferuje możliwość wykonania peruki z włosów naturalnych na zamówienie, która zostanie stworzona na podstawie twojego własnego projektu.