Krynica-Zdrój – poznaj najważniejsze atrakcje miasta

Krynica - Zdrój

Krynica-Zdrój przyciąga turystów przede wszystkim uzdrowiskowym klimatem i bliskością gór. Stanowi doskonałą bazę wypadową na szlaki w Beskidzie Sądeckim. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy mniej aktywnego wypoczynku i osoby, które chcą podreperować swoje zdrowie. Wszystko to sprawia, że Krynica-Zdrój to doskonałe miejsce na wypoczynek.

Gdy już zejdziesz z górskich szlaków lub postanowisz po prostu odpocząć, warto wybrać się na niespieszny spacer po Krynicy-Zdroju. Miasto ma do zaoferowania naprawdę wiele! Nic więc dziwnego, że noclegi Krynica Zdrój przez cały rok cieszą się niesłabnącą popularnością.

Co zobaczyć w tym urokliwym mieście? Jakie atrakcje i zabytki zwiedzić? Sprawdź!

Główna Pijalnia Wód

W mieście funkcjonuje siedem źródeł wód leczniczych. Pijalnia Główna znajduje się w centrum Krynicy-Zdroju, przy samym deptaku. Można tu skosztować wód ze zdrojów: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny i Zuber. Dużą popularnością ze względu na swój charakterystyczny smak cieszy się zwłaszcza ta ostatnia.

Inne pijalnie wód w mieście to:

  • Pijalnia „Mieczysław” w Starym Domu Zdrojowym,
  • Pijalnia „Jana” na terenie Parku Zdrojowego, u podnóża Góry Parkowej,
  • Pijalnia „Słotwinka” na terenie Parku Słotwińskiego.

Wieża widokowa w koronach drzew

Drewniana konstrukcja ma wysokość 49,5 metra i znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Na szczyt prowadzi około kilometrowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Z wieży rozciągają się niezapomniane widoki na okolicę. Z myślą o najmłodszych, została zbudowana zjeżdżalnia o długości 60 metrów.

Muzeum Zabawek Bajka

W muzeum zgromadzono ponad 3 tysiące zabawek, którymi bawiły się dzieci na przestrzeni wieków – od starożytności po koniec XX wieku. Można zobaczyć tu m.in. ołowiane żołnierzyki, lalki czy miniaturowe zwierzęta. Oglądanie ekspozycji okazuje się świetną lekcją… historii. Zabawki od zawsze odzwierciedlały bowiem zmieniającą się modę, obyczaje i technikę.  

Muzeum Nikifora

W kameralnych wnętrzach willi „Romanówka” znajduje się kilkadziesiąt prac Nikifora Krynickiego – najbardziej znanego polskiego przedstawiciela nurtu prymitywizmu. Ważną częścią ekspozycji są też osobiste pamiątki, takie jak warsztat pracy artysty, kasety na farby i pędzle oraz przypadkowe kawałki papieru, na których Nikiforowi zdarzało się tworzyć swoje obrazy.

Zobacz też inne apartamenty w górach z oferty Sun&Snow. Bez obaw – firma zadbała o to, by nocleg w górach był jak najbardziej bezpieczny. Apartamenty są wietrzone i dezynfekowane po każdym pobycie, a personel zachowuje wymagany dystans. Wszystko po to, by urlop w górach upływał w spokojnej atmosferze!