Dlaczego tak często do kuchni wybieramy meble na wymiar?

Kuchnia na wymiar

Z badań przeprowadzonych przez portal Home Book wynika, że aż 75 proc. Polaków wybiera kuchnie wykonywane na wymiar. Jesteście zaskoczeni? Bo my nie. Jeśli postawić na jednej szali zalety kuchni na wymiar, a na drugiej zalety gotowych rozwiązań, to zdecydowanie więcej przemawia za opcją numer jeden.

Zacznijmy od tego, że meble kuchenne to ten element domu, który większość z nas postrzega jako inwestycję, która ma posłużyć przez wiele lat. Właśnie dlatego stawiamy na znacznie bardziej trwałe i solidne wykonanie, które zapewnia nam kuchnia stworzona na zamówienie. Możemy tutaj liczyć na lepszej jakości fronty czy blat odporny na zarysowania, ale też systemy, które przez dłuższy czas pozwalają płynnie działać szufladom czy powstrzymują szafki przed trzaskaniem.

Kuchnia projektowana na wymiar daje nam przede wszystkim dużą swobodę. To tylko od nas i naszego gustu zależy jej układ, kolor oraz detale. Do tego mamy dostęp do wielu innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają przechowywanie naczyń lub jedzenia i nic nie powstrzymuje nas przed ich zastosowaniem. Takiej dowolności często brakuje w gotowych kuchniach, jakie oglądamy w sklepach.

Jeśli chodzi o inne możliwości tego typu rozwiązania, to kuchnia na wymiar daje nam też niepowtarzalną możliwość na jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni. Wystarczy odpowiednio przemyśleć ustawienie, a najlepiej skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą, aby wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia, które chcemy zagospodarować. Znakomicie sprawdza się to przy nietypowym układzie lub wielkości kuchni.

Oczywiście realizacja kuchni na wymiar wiąże się też z dłuższym czasem oczekiwania. Kiedy gotową kuchnię ze sklepu możemy tak naprawdę odebrać od ręki, tak na kuchnię dopasowaną do naszych potrzeb musimy chwilę poczekać. Rozwiązanie indywidualne jest również zazwyczaj droższe, ale jesteśmy zdania, że argumenty przemawiające za wysoką jakością i komfortem przemawiają za kuchnią wykonaną na wymiar.

Tekst przygotowany przy współpracy z Meble Grochowina Studio.