Peruki na łysienie plackowate

peruki profesjonalne

Noszenie peruki już dawno przestało być problematyczne, a jej zakup skrzętnie ukrywanym faktem. Sztucznie błyszczące włosy i fryzura typu “hełm” to zdecydowanie relikt przeszłości. Nowoczesne damskie peruki nie różnią się od naturalnych włosów, idealnie leżą i trzymają się głowy,są świetnym rozwiązaniem problemów częściowej lub całkowitej utraty włosów. Do takiej sytuacji może doprowadzić chemioterapia lub inne ciężkie choroby. Powodem decyzji o zakupie peruki może być również przewlekła choroba zapalna skóry.

Peruki naturalne, peruki profesjonalne, różne długości, podążające za trendami fryzury, kolory – to bezpieczna odpowiedź na wiele bolączek związanych z utratą włosów. Wystarczy poświęcić trochę czasu, wybrać salon, przymierzyć kilka modeli i poradzić doświadczonego perukarza, który z pewnością chętnie posłuży cennymi wskazówkami i rozwieje wątpliwości. W bogatej ofercie, każda potrzebująca peruki pani znajdzie tę, której powie głośne i wyraźne “tak!”.

Łysienie plackowate to przewlekła, autoimmunologiczna choroba zapalna owłosionej części skóry, najczęściej głowy. W jej przebiegu dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i utraty włosów. W następstwie choroby, na głowie powstają, przypominające placki, obszary zupełnie pozbawione owłosienia. Zrozumiałe jest, że taki stan rzeczy powoduje duży dyskomfort psychiczny, zwłaszcza u kobiet.. Borykające się z plackowatym łysieniem panie nie muszą jednak być skazane na skrępowanie i unikanie kontaktów społecznych. Oprócz leczenia, propozycją skutecznego radzenia sobie z tą przeciwnością losu jest sprawienie sobie dobrej peruki. Peruki profesjonalne, które kupimy tylko w renomowanych salonach, wiernie odtworzą naturalną fryzurę, a co nie mniej istotne – są lekkie, przewiewne, łatwe do założenia oraz wygodne w noszeniu. Nowoczesne peruki szyte na delikatnej siateczkowej tkaninie zachowują naturalnie wyglądający przedziałek, co więcej, można je farbować i stylizować według własnego upodobania. Peruki naturalne wykonane z martwych, ale naturalnych włosów dają największe możliwości. Oprócz koloryzacji, dowolnego strzyżenia i modelowania, można je bowiem suszyć suszarką stylizować za pomocą prostownicy, czy lokówki.

Peruki naturalne wymagają troskliwej pielęgnacji. Należy myć je delikatnie, szamponem przeciw elektryzowaniu się pasm, w wodzie o temperaturze maksymalnie 50st C. Po umyciu, niezbędne jest nałożenie balsamy, który nabłyszczy włosy, wygładzi je i ochroni. Profesjonalne peruki naturalne rozczesuje się po ich całkowitym wyschnięciu. Traktowana w ten sposób peruka będzie nam służyć wiele lat.