Obuwie dla wędkarzy, czyli stylowe kalosze

wędkarz

Wędkowanie to dla wielu osób pasjonujące zajęcie, które wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale również dedykowanego ubioru. Łowienie ryb na różnych łowiskach może być niełatwym wyzwaniem, warto też wiedzieć, że niektóre gatunki ryb występują jedynie w rzekach, wtedy niekiedy zachodzi konieczność wejścia do wody. Wędkarze, którzy wybierają się na ryby, biorą ze sobą wędki, przynęty oraz odpowiedni strój. Z pewnością przyda się kultowa, zielona kamizelka oraz kalosze wędkarskie.

Łowienie ryb w trudnych warunkach

Trudne warunki dla wędkarzy to woda oraz błoto. Z tego względu wielu miłośników połowów nie wyobraża sobie wędkowania bez specjalnych kaloszy, które chronią stopy przed przemoknięciem. Okazuje się, że to niejedynie zadanie kaloszy wędkarskich — to też buty, które zapewniają ciepło podczas zimowych połowów, oraz chronią nogi przed zranieniem, kiedy wędkarz przedziera się przez tereny zachwaszczone. Obuwie dla wędkarzy musi być dodatkowo antypoślizgowe, a za tę cechę odpowiadają specjalne podeszwy wykonane z wodoodpornej gumy. Kalosze wędkarskie zwykle dostępne są w kolorze zielonym. Stylowe buty są też chętnie wybierane przez myśliwych oraz leśników. Wysokie buty wędkarskie są niezastąpione podczas połowów z rzeki. Można stać w wodzie przez wiele godzin, stopy są suche, a wędkarz odczuwa komfort cieplny. To również obuwie dedykowane do połowów z łódek, ale też z brzegu stawów, kiedy zachodzi konieczność wchodzenia do wody po złowione ryby.

Najlepsze buty dla wędkarzy

Kalosze wędkarskie muszą być przede wszystkim wygodne. Zimą warto wybierać modele ocieplane, a latem lepiej sprawdzą się jedynie wodoodporne buty wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Termoizolacja w kaloszach świetnie sprawdzi się podczas połowów w chłodniejsze dni, to również niezastąpione rozwiązanie dla miłośników zimowego wędkowania na lodzie. Nowoczesna pianka EVA zapewnia świetną izolację. Posiadacz kaloszy odczuwa komfort cieplny nawet przy temperaturze minus 30 stopni Celsjusza. Specjalna podeszwa w kaloszach wędkarskich zapewnia dobrą przyczepność do każdego podłoża, nieistotne czy jest to lód, czy błoto. Gruby materiał dobrze chroni newralgiczne miejsca na łydkach przed zadrapaniami podczas przedzierania się przez zarośla. Tę cechę doceniają również leśnicy oraz myśliwi. Dużą zaletą tych butów jest łatwość ich czyszczenia, tworzywo można znakomicie doczyścić wodą. Specjalne ściągacze, w które wyposażone są kalosze wędkarskie, chronią stopy przed owadami oraz przed drobnymi kamykami lub gałązkami.