Skuteczny zabieg chelatacji

chelatacja

Chelatacja jest bardzo znanym zabiegiem medycznym. Musi być przeprowadzony w gabinecie, pod kontrolą lekarza specjalisty. Obecnie pomoc takiego lekarza jest naprawdę dobrej klasy i sprawdza się doskonale. Warto zadbać o to, by wspomóc zdrowie za pomocą takiego zabiegu. 

Solidna chelatacja

Chelatacja Olsztyn jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z chorobami. Chorzy dostają wlewy z kwasem wersenowym. Chelatacja jest usuwaniem metali ciężkich z organizmu. Chelatowanie może też być stosowane u osób z chorobami układu krążenia. Stosowana jest też ona w profilaktyce miażdżycy. Zalet chelatacji ma wysoką skuteczność działania. Chelatacja to wlewy, najczęściej są to wlewy kwasem wersenowym, który łączy się z toksynami i jest usuwany szybko przez nerki. Metoda stosowana była już kilkadziesiąt lat temu. Terapia EDTA jest bardzo łatwa oraz nieinwazyjna, nie sprawia żadnego bólu. Kwas oczyszcza naczynia ze złogów oraz nadmiaru wolnych rodników. Jeden zabieg nie wystarcza, potrzebna jest seria wlewów, które obniżają poziom cholesterolu. Zwyczajowo zaleca się przejście dziesięciu wlewów lub więcej. 

Dla kogo jest chelatacja?

Chelatacja jest przeznaczona dla osób, które:

  • zatruły się metalami ciężkimi
  • chorują na miażdżycę, która zagraża ich zdrowiu
  • zmagają się z chorobami takimi, jak np. choroba Alzheimera
  • cukrzycę typu II
  • mają podwyższony poziom cholesterolu w organizmie

Wlew nie jest uciążliwy, trwa dwie godziny, zatem trzeba znaleźć czas na zrealizowanie takiego wlewu i zaplanować sobie takie zabieg. Cała procedura wykonywana jest pod nadzorem lekarza, starannie, dobrze i niedrogo. Profesjonalne gabinety medyczne wykonują takie zabiegi po przeprowadzeniu dokładnej kontroli zdrowia danej osoby. Zabieg nie jest szkodliwy, pod warunkiem, że jest wykonywany bardzo poprawnie. Skutkami ubocznymi tego zabiegu są kroplówki, zawroty głowy, skurcze kończyn. Gorsze samopoczucie niweluje podanie wapnia, o czym wiedzą specjaliści zajmujący się takimi zabiegami. Za chelatację się płaci, jeden wlew kosztuje ok. 200 złotych. Zatem cała seria wlewów wymaga wydatkowania ok. 2000 złotych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdza się naprawdę dobrze i ma znaczenie dla niejednej osoby. Terapia kuruje i pozwoli też wprowadzić cenne substancje do organizmu, w ten sposób wspierając stan zdrowia. 

Podsumowując, zabiegi chelatacji są wykonywane w całej Polsce, w prywatnych gabinetach. Nie są refundowane, dlatego osoby zainteresowane muszą samodzielnie pokryć ich koszt, który nie jest mały. Efekt jednak wart jest finansowego zaangażowania.