Maty dezynfekujące na straży bezpieczeństwa

maty dezynfekcyjne

W dzisiejszych czasach bardziej doceniamy, jak ważne jest zdrowie i ochrona najbliższych przed szkodliwymi drobnoustrojami. To szczególnie istotne tam, gdzie ze zwierzętami mogącymi przenosić choroby mamy do czynienia na co dzień. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie budynków gospodarskich i całych posesji jest niezwykle istotne

Mata do dezynfekcji – jak ją stosować?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Maty dezynfekujące muszą być instalowane przed wszystkimi wejściami do budynku, w którym trzymane są zwierzęta. Przepisy określają m.in. minimalne wymiary mat. A na rynku dostępnych jest wiele wariantów tych produktów – w tym maty przeznaczone do dezynfekcji kopyt zwierząt, kół pojazdów i maszyn czy butów. Wybór odpowiedniego wariantu to jedno, ale osobną kwestią jest właściwa eksploatacja. Pamiętajmy, że Maty dezynfekujące nie mogą być stosowane „pod gołym niebem” przez dłuższy czas. Padający deszcz będzie wypłukiwał środek dezynfekujący. Nie można także dopuścić do sytuacji, w której mata zamarznie, bo wówczas nie ma co liczyć na jej skuteczność. Ponadto, maty dezynfekujące dedykowane do montażu w nieckach nie powinny być używane w innych miejscach, gdyż mogą ulec uszkodzeniu. A jedną z podstawowych czynności podczas eksploatacji maty jest uzupełnianie środka dezynfekującego. Właściwa ilość tej substancji jest kluczowa, aby mata spełniała swoje zadanie.

Jak działają Maty dezynfekujące?

Konstrukcja maty zapewnia wysoką skuteczność dezynfekcji. To dlatego, że zewnętrzna warstwa wykona z syntetycznego materiału dobrze przepuszcza płyn i nie dopuszcza do przedostawania się zanieczyszczeń w głąb maty. Maty dezynfekujące przejazdowe projektowane są tak, aby skutecznie rozprowadzać substancję czynną na całej powierzchni koła. Grubość materiału musi być tak dobrana, aby opona mogła zagłębić się na wysokość bieżnika. To nie wszystko, bo materiał musi być także wytrzymały i odporny na rozerwanie.  Jeżeli chcemy postawić na bezpieczeństwo użytkowników – nie tylko pod kątem epidemiologicznym – postawmy na Maty dezynfekujące antypoślizgowe. Ten wariant sprawdzi się np. przed wejściem do pomieszczeń magazynowych czy biurowych. Na rynku dostępne są produkty w wielu wymiarach, ale także o wielu kolorach. Jeżeli potrzebujemy nie standardowych wymiarów, możemy skorzystać z usług firm produkujących maty na wymiar. Istnieje także możliwość personalizacji i wykonania maty z logo firmy, grafiką bądź dowolnym tekstem.