Korepetycje z języka polskiego online – wygodne i efektywne

korepetycje z języka polskiego online

Pandemia przyspieszyła rozwój nauki zdalnej. Wielu uczniów przyzwyczaiło się do tej formy edukacji. Niektórzy docenili możliwość późniejszego wstawania. Wszyscy mogli zaoszczędzić czas. Rodzice i nauczyciele dodatkowo paliwo. Wzrosło także zainteresowanie korepetycjami online. Niektórzy jednak mają pewne wątpliwości odnośnie tego, na ile edukacja przez Internet jest skuteczna. Warto zbadać, czy lekcje zdalne nie odbiegają poziomem od stacjonarnych. 

Efektywność internetowych korepetycji z języka polskiego

W procesie nauczania tak naprawdę kluczową rolę odgrywa nauczyciel. Forma przekazywania wiedzy ma znaczenie drugorzędne. Szczególnie w naukach humanistycznych. W ich przypadku nie trzeba bowiem przeprowadzać skomplikowanych doświadczeń czy wykonywać ćwiczeń praktycznych. Lekcja polega głównie na tłumaczeniu określonych zagadnień. Niezależnie czy dotyczą one literatury, ortografii czy gramatyki. Chodzi o to, by pomóc w ich zrozumieniu i utrwaleniu. Można zatem postawić znak równości między korepetycjami online a tymi, które odbywają się w domu nauczyciela lub ucznia. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy uczeń nie potrafi odpowiednio zmobilizować się do nauki przez Internet. Taki młody człowiek powinien mieć zapewniony bezpośredni kontakt z nauczycielem.

Gdzie szukać korepetytorów zdalnych?

Najlepiej zarejestrować się w portalu korepetycji. Dzięki temu można uzyskać dostęp go ogromnej kadry dydaktycznej z całej Polski. Nauka ma się odbywać zdalnie, zatem szukanie mentora z tej samej miejscowości, w której się mieszka nie jest konieczne. Można zapewnić sobie wsparcie nawet najbardziej doświadczonego specjalisty.

Dobry portal dodatkowo udostępnia szereg narzędzi, które optymalizują korepetycje z języka polskiego online. Do dyspozycji powinien być funkcjonalny komunikator audio/video, aby zapełnić doskonałą i stabilną jakość połączenia. Wirtualna tablica umożliwia pracę z tekstem, rysunkami czy grafikami. Przeprowadzenie dyktanda czy dokonanie rozbioru zdania nie stanowi więc żadnego problemu. Dodatkowo każdy nauczyciel może udostępnić folder z dodatkowymi materiałami edukacyjnymi. W końcu, kalendarz rezerwacji lekcji pozwala na zaplanowanie nauki w najdogodniejszym czasie.

Ile kosztują korepetycje online?

Stawki są ustalane indywidualnie przez korepetytorów. Zależą od ich kwalifikacji i doświadczenia. Jeżeli chodzi o język polski, ceny zaczynają się już od 30 zł za godzinę. Ponadto oszczędza się na dojazdach lub ewentualnie na dodatkowych opłatach za przyjazd nauczyciela do domu ucznia. Nauka online jest więc bardziej opłacalna od nauczania stacjonarnego. Różnicę można odczuć szczególnie, jeżeli korepetycje odbywają się regularnie, np. 2-3 razy w tygodniu.