Jakie akcesoria dla niemowląt wybrać?

niemowlę

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to niewątpliwie radosny czas. Można rozczulić się nad maleńkimi ubrankami czy pełnymi uroku akcesoriami niemowlęcymi. Ogromny wybór produktów o różnych właściwościach nie ułatwia jednak podjęcia decyzji. Co zatem zrobić, żeby kupić jedynie warte uwagi artykuły dla niemowląt? Przed dokonaniem wyboru sprawdź, które akcesoria są polecane.

Jakie akcesoria dla noworodka?

Maluchy, które dopiero co przyszły na świat, wymagają szczególnego traktowania. Wszystkie ubranka oraz akcesoria niemowlęce, którymi dziecko jest otaczane, powinny być wykonane z przyjaznych skórze noworodka materiałów. Pozwoli to uniknąć problematycznych podrażnień czy wysypki. Dobrze sprawdzają się ubranka bawełniane. Zwykle nie ma potrzeby kupowania zbyt wielu w najmniejszym rozmiarze. Maluszki bardzo szybko z nich wyrastają. Jednak nie tylko odzież jest potrzebna do opieki nad noworodkiem. Warto przemyśleć, które produkty ułatwią wykonywanie codziennych czynności. Bardzo często przydatne są wielorazowe pieluszki. Można przy ich pomocy wytrzeć dziecku buzię, okryć lub na nich położyć. Wiele z funkcji takiej pieluszki ma również otulacz dla noworodka. Ponadto otulacze bambusowe dla niemowląt umożliwiają owinięcie dziecka, co pozwala mu się uspokoić i wyciszyć. 

Jak powinno wyglądać łóżeczko dla niemowlaka?

Łóżeczko to często miejsce, w którym dziecko już od narodzin spędza lwią część doby. Warto w związku z tym zadbać, by było komfortowe i bezpieczne. Rama łóżeczka powinna być stabilna i czysta. Materac musi być dobrze dobrany do jego wymiarów, dość twardy i elastyczny. Część materacy posiada wygodny, zdejmowany pokrowiec, który można łatwo uprać. Wewnątrz łóżeczka nie powinno być zbyt wielu przedmiotów. Zupełnie wystarczą tylko niezbędne akcesoria niemowlęce, takie jak:

  • prześcieradło z przyjemnej, przewiewnej tkaniny
  • coś do przykrycia – nie musi być to kołderka, ważne by okrycie było dostosowane do pory roku. Dobrze sprawdzi się śpiworek, kocyk lub otulacz bambusowy dla niemowląt
  • płaska poduszka – przyda się dla starszych, kilkumiesięcznych niemowląt.

Akcesoria dla niemowląt do kąpieli

Kąpiel to ważna część codziennej rutyny wielu niemowląt. Często jest też dla nich przyjemną formą zabawy. Aby kąpiel przebiegała sprawnie, a rodzic mógł skupić się na dziecku, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria niemowlęce. Wanienka powinna być stabilna i wyposażona w elementy antypoślizgowe. Kontrolę temperatury wody ułatwi specjalny, pływający termometr, a dzięki delikatnej gąbce lub myjce kąpiel będzie dla malucha jeszcze przyjemniejsza. Do wytarcia mokrej skóry przyda się ręcznik z kapturkiem. Można także wykorzystać otulacz bambusowy dla niemowląt, który jest bardzo chłonny, a zarazem delikatny.