Jak za pomocą zabawek B.Toys można wspierać ogólny rozwój dziecka?

zabawki

Rozwój dziecka powinien przebiegać równomiernie we wszystkich sferach — ruchowej, intelektualnej i emocjonalnej. Główną formą aktywności dziecka jest zabawa. Do wspierania jego harmonijnego rozwoju znakomicie nadają się zabawki B.Toys, stymulujące rozmaite procesy rozwojowe.

Wprowadzenie w  świat kolorów i dźwięków

Seria sensorycznych zabawek B.Toys charakteryzuje się pomysłowymi rozwiązaniami i bogatą kolorystyką. Większość modeli umożliwia generowanie różnych dźwięków, jak też emituje sygnały świetlne. Służy to do wspierania wrażliwości zmysłów na bodźce dotykowe, wzrokowe i słuchowe. W połączeniu z czynnościami manipulacyjnymi sprzyja integracji sensorycznej. Dzięki zabawkom B.Toys każdy maluch poznaje fizyczne właściwości świata zewnętrznego oraz rozwija własną kreatywność. Intensywność barw i wielorakość funkcji sprawia, że sensoryczne zabawki B.Toys są bardzo atrakcyjne i nie nudzą się dzieciom przez długi czas.

Nauka przez zabawę

Korzystając z zabawek B.Toys dzieci uczą się oddziaływać na otoczenie, w celu uzyskiwania określonych efektów. Najmłodsze mogą samodzielnie włączyć pozytywkę lub zakręcić bąkiem wirującym i migoczącym kolorowymi światełkami. Starsze potrafią już zmontować dźwięczący kulodrom lub górską kolejkę z poruszającymi się po torach wagonikami. Duże możliwości zabaw tematycznych stwarza zbudowanie wiejskiej zagrody z figurkami zwierząt gospodarskich. Odgłosy zwierząt z farmy są nowością dla dzieciaków wychowanych w mieście, które nie mają możliwości usłyszenia ich w naturze. Takie interaktywne zabawki B.Toys to źródło poznania zjawisk występujących w otoczeniu. Są też inspiracją do podejmowania działań na przedmiotach. Kształtują wyobraźnię, pamięć i inne procesy intelektualne.

Uruchomienie aktywności ruchowej

Ważną funkcję w rozwoju ruchowym dziecka pełnią gry zręcznościowe. Zabawki B.Toys w postaci kręgli, rzutków, obręczy do rzucania do celu, wędek lub podbieraków do łowienia morskich stworków, kształtują koordynację wzrokowo-ruchową i orientację w przestrzeni. Do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu zachęcają maluchów kolorowe piłeczki, dodatkowo świecące przy rzucaniu. W warunkach domowych dobrze sprawdza się zestaw modeli samochodzików, umożliwiający organizowanie przez rodzeństwo wyścigów na dywanie.

Wspieranie kreatywności

Idealną okazją do wykazania się pomysłowością jest zabawa klockami. Tworzenie oryginalnych konstrukcji kształtuje wyobraźnię przestrzenną oraz pojęcie wielkości i proporcji. Proste instrumenty klawiszowe wprowadzają dziecko w krainę dźwięków, które mogą łączyć w dowolną linię melodyczną. Jeśli dziewczynka wybierze spośród zabawek B.Toys zestaw do robienia biżuterii, własnoręcznie wykona sobie unikatowy naszyjnik lub bransoletkę.