Czym się kierować wybierając kontener na gruz?

Wynajem kontenera na gruz to sprawdzony i legalny sposób na pozbycie się odpadów budowlanych zalegających na działce lub placu budowy po zakończeniu inwestycji. Czym kierować się przy wyborze wymiarów zbiornika i jak dopasować jego typ do rodzaju składowanych materiałów? Dowiedz się, co na ten temat twierdzą eksperci.
Dlaczego wynajem kontenera na gruz?
Każdy, kto wykonywał nawet niewielki remont, rozbiórkę lub przebudowę domu wie, że jednym z ubocznych efektów takich prac jest zwykle mniejsza bądź większa góra odpadów. Gruz, podobnie jak inne śmieci pobudowlane, to nie tylko uciążliwe, ale również niebezpieczne odrzuty, które mogą zagrażać mieszkańcom oraz środowisku. Jedyną legalną formą pozbycia się ich jest wywóz na przeznaczone do tego składowiska.
Transport gruzu może odbywać się wyłącznie na specjalnie przystosowanych do tego przyczepach lub kontenerach, które stanowią znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Możliwość wynajmu zbiornika o określonych gabarytach na konkretny czas, bardzo ułatwia prowadzeni prac rozbiórkowych oraz porządkowych na budowie. Właśnie dlatego, kontenery na gruz stały się tak często wybieranym sposobem na rozwiązane problemu z zalegającymi odpadami.
Wybór kontenera – na co zwracać uwagę?
Jeśli interesuje Cię kontener na gruz Ząbki są miastem, na którego obszarze podstawimy Ci go szybko i niedrogo. Aby zbiornik na odpady pomógł skutecznie rozwiązać problem zalegającego na działce gruzu, musisz dobrać go odpowiednio do własnych potrzeb. Czym przede wszystkim należy kierować się w takiej sytuacji?
Pojemność kontenera, a typ i gabaryt odpadów
Podstawowymi czynnikami, które musisz uwzględnić, są oczywiście rodzaj i objętość odpadów poremontowych. Jeżeli planujesz drobny remont, np. skucie starych tynków ze ścian, wystarczający powinien okazać się zbiornik o pojemności do 3 m3. W przypadku kompleksowej modernizacji mieszkania lub małego domu warto wybrać kontener, którego pojemność wynosi 6-8 m3. Natomiast na placu budowy najlepiej sprawdzają się duże zbiorniki, pozwalające pomieścić nawet do 16 m3 gruzu i odpadów budowlanych.
Wymiary kontenera, a ilość miejsca na placu budowy
Zamawiając kontener na gruz, weź pod uwagę również jego planowaną lokalizację i warunki dojazdowe. Pamiętaj, że postawienie zbiornika o dużej pojemności np. na niewielkim podwórku lub placu ogrodzonym płotami, może okazać się niemożliwe.
Kontener z pokrywą czy bez?
Często sama konstrukcja kontenera ma istotny wpływ na komfort prowadzonych prac. Jeśli zamierzasz składować w nim wyłącznie gruz i inne ciężkie elementy, pokrywa może nie być potrzebna. Jeżeli natomiast wśród odpadów znajdą się folie, papierowe worki, styropian lub inne lekkie materiały, zamykany kontener nie tylko pomoże utrzymać należyty porządek, ale również zwiększy bezpieczeństwo na placu budowy.
Jeżeli chcesz zlecić szybki, bezpieczny i niedrogi wywóz śmieci Ząbki oferują wiele możliwości. Jednak praktyka pokazuje, że wynajem kontenera na gruz w profesjonalnej firmie, to sprawdzony i najlepszy sposób na pozbycie się odpadów po ukończonej budowie lub remoncie.