Jak wybrać modne oprawki dla kobiet?

oprawki

Stylowe ubranie to nie tylko sukienka, bluzka, dopasowane buty czy biżuteria. Ogromne znaczenie mają dodatki, do których bez wątpienia można zaliczyć okulary. Jeszcze do niedawna nie mieliśmy zbyt dużych możliwości w zakresie wyboru oprawek, w sklepach optycznych bowiem znajdowało się tylko kilka podstawowych modeli. Zupełnie inaczej wygląda to dziś, gdy półki salonów optycznych aż uginają się od różnorodnych okularów.

Oprawki a kształt twarzy

Decydując się na zakup nowych oprawek, pamiętajcie o ich dopasowaniu do kształtu twarzy. Nie zawsze bowiem to, co nosi koleżanka czy gwiazda telewizyjna, będzie pasować do waszej urody. Dziś modne są duże, owalne oprawki lub metalowe, o geometrycznych kształtach. Bez trudu możecie wybrać okulary spełniające wasze oczekiwania, także w kwestii kolorystycznej. Dla osób o odważnym, indywidualnym stylu, idealne będą oprawki w barwach jaskrawych. Modna jest czerwień, zieleń, a nawet turkus.

Kobietom o bardziej tradycyjnym podejściu do wyglądu polecamy klasyczne oprawki, czarne, plastikowe. Pasują do każdego rodzaju ubrania oraz do każdej okazji. Nie ma więc znaczenia, czy wybieracie się na bal, na spotkanie z koleżankami, czy też do pracy. Jeśli natomiast chcecie modyfikować częściej swój look, warto zainwestować, z pomocą szybkiego kredytu, w dwie lub trzy pary okularów. Dzięki temu codziennie możecie wyglądać inaczej, kredując swój wizerunek w zależności od nastroju, okazji czy pogody.

Gdzie kupić oprawki?

Na to pytanie zapewne każdy z was odpowie, że w salonie optycznym. Tak, jest to prawda, jednak dziś mamy znacznie większe możliwości w zakresie wyboru oprawek. Powstało bowiem wiele salonów internetowych, umożliwiających zakup markowych okularów w atrakcyjnych cenach. Pojawia się jednak podstawowy problem – jak sprawdzić, czy konkretny model pasuje do was? Jest na to rozwiązanie. Część sklepów internetowych zapewnia tak zwaną wirtualną przymierzalnię. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie en face, a następnie wgrać je do specjalnej aplikacji, zamieszczonej na stronie internetowej.

W kolejnym kroku możecie odkrywać nowe kształty i kolory oprawek, przymierzając je do siebie. Zobaczycie wówczas, czy konkretny wzór jest odpowiedni, czy też należy coś zmodyfikować. Jest to o tyle wygodne, że poświęcicie tyle czasu, ile potrzebujecie, by wyselekcjonować idealne okulary. Niezależnie od rodzaju oprawek, ich zakup pomoże sfinansować szybki kredyt.