Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

przeprowadzki Kraków

Czy planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić się i szukasz firmy, która zajmuje się tym? Jak wybrać profesjonalną do przeprowadzki? Podpowiadamy o tym poniżej.

Firma do przeprowadzki, a może firma transportowa?

Zastanów się nad tym, z jakich usług potrzebujesz skorzystać. Jeśli chcesz tylko przetransportować przedmioty, zdecyduj się na firmę transportową. Natomiast, kiedy zależy Ci na pomocy podczas pakowania przedmiotów albo chcesz dowiedzieć się jak zminimalizować koszty przeprowadzki, zdecyduj się na usługi firmy przeprowadzkowej. Jej oferta jest zdecydowanie szersza, dzięki temu przeprowadzanie się może przebiegać nie tylko szybko, ale również sprawnie.

Sprawdź wiarygodność firmę, którą chcesz wynająć

Jeśli chcesz sprawdzić wiarygodność usługodawcy, zwróć uwagę na: doświadczenie, rekomendacje od dotychczasowych klientów, certyfikaty, ubezpieczenia, komplet materiałów zabezpieczających. Dowiedz się też, jakiej pojemności samochody dostawcze ma firma, jak i to czy podpisuje umowy. To ważne ze względu na to, że bez podpisanego dokumentu, nie będziesz mógł skorzystać z reklamacji, jeśli nie będziesz zadowolony z usług firmy. Dlatego podpisanie umowy jest wręcz obowiązkowe. Jeśli firma tego nie robi, nie współpracuj z nią.  

Oszacuj koszty przeprowadzki w Krakowie

Poproś kilka firm o przedstawienie Ci wysokości kosztów, jakie będziesz musiał ponieść. Następnie porównaj wszystkie oferty ze sobą. Jeśli kwota będzie zbyt niska, może okazać się, że firma nie wyceniła wszystkiego i chce obciążyć Cię kosztem po przeprowadzce. Zwróć uwagę również na to, czy usługodawca żąda od Ciebie dużych przedpłat lub płatności gotówkowych. Jeśli zapłacisz z góry nie będziesz miał kontroli nad tym, czy usługa będzie wykonana prawidłowo.

Atmosfera podczas pierwszego kontaktu

Zwróć uwagę również na to, jaka atmosfera panuje podczas pierwszego kontaktu. Ważne jest to, aby ekipa firmy przeprowadzkowej była otwarta na potrzeby klienta, życzliwa. Możesz to sprawdzić już podczas pierwszej rozmowy przez telefon z konsultantem.  Jeśli zna się na fachu i potrafi doradzić, oznacza to że masz do czynienia z profesjonalistami. Możesz zwrócić również uwagę na ton głosu, barwę, komunikatywność konsultanta.

Gdzie szukać firmy do przeprowadzki?

Poszukiwaniami firmy zajmującej się przeprowadzkami, zajmij się  wyprzedzeniem. Sprawdź dostępne oferty na stronie internetowej. Zapytaj także znajomych, którzy przeprowadzali się przed tobą i korzystali z usług danej firmy. My polecamy firmę transportową przeprowadzki Kraków transportok.pl.