fakturowanie online

Fakturowanie online albo w programie na komputer z bazą sieciową ma dwie duże zalety. Każdy pracownik pracuje na tych samych danych, a przede wszystkim na tym samym interfejsie. Niezależnie od tego, na które stanowisko będzie oddelegowany, nie będzie musiał uczyć się na nowo korzystania z programu do faktur. Ale w sytuacji braku dostępu do Internetu, nie ma żadnych możliwości wystawienia faktury online w przeglądarce. Natomiast w desktopowym programie do faktur można wykonać kopię danych i przełączyć się tymczasowo na bazę wbudowaną, co w sytuacjach awaryjnych może być dużym ratunkiem.

Na czym polega fakturowanie online

Program do faktur online zawiera w sobie wersję sieciową, ale nie wymaga osobnej aplikacji do pracy. Co za tym idzie działa na dowolnym systemie operacyjnym. Wystarczy zwykła przeglądarka internetowa, na której można się zalogować do systemu fakturowania. Nie trzeba pobierać instalatorów, wykonywać aktualizacji ani archiwizować danych. To daje znaczną przewagę nad programem wielostanowiskowym. Poza tym często program do faktur online oferuje dodatkowe usługi płatne, takie jak kadry czy księgowość. Często też można dokupić sobie opiekę specjalisty, który udzieli porady w razie problemów. A także skorzystać z faktoringu, w przypadkach kiedy nagle potrzebujemy uzupełnić gotówkę w kasie firmowej.

Na czym polega fakturowaniw chmurze

Wersja sieciowa to zazwyczaj rozszerzenie wersji stacjonarnej klasycznego programu do faktur. Zbiory informacji są przechowywane na zewnętrznym urządzeniu zwanym serwerem bazy danych. Aby te dane był współdzielone, należy na każdym stanowisku skonfigurować połączenie z takim serwerem. Co istotne, takie rozwiązanie sprawdza się również na przenośnych laptopach z dostępem do Internetu, tabletach a nawet telefonach, tak jak w przypadku aplikacji FakturaLight. Dzięki temu, na przykład przedstawiciel handlowy może bez żadnych ograniczeń fakturować w podroży.

Jakie można dostrzec zalety programu do faktur w wersji sieciowej

Dzięki wielostanowiskowej wersji programu do fakturowania z serwerem bazy danych:

  1. Można udostępniać jednocześnie wielu osobom dostęp do danych bez względu na lokalizacje, w której się znajdują – współdzielenie danych na różnych stanowiskach.
  2. Zbiory informacji są przechowywane bezpiecznie na niezawodnych maszynach wirtualnych – w przypadku awarii dysku nie zostaną one utracone.
  3. Faktury mogą być wystawiane także poza biurem – na przykład na telefonie podczas spotkania biznesowego z kontrahentem.
  4. Wprowadzane zmiany przez innych użytkowników są niemal od razu dostępne – zapobiega to dublowaniu się numerów faktur.
  5. Automatycznie tworzona jest kopia bezpieczeństwa – administrator serwera wykonuje dodatkową ochronę danych poprzez regularne zapisy kopii dysków.