Jak spalić tłuszcz z brzucha?

tłuszcz na brzuchu

W obecnych czasach utrzymanie zdrowej sylwetki jest kluczową kwestią dla wielu osób. Jednak w tym przypadku kluczowe pytanie brzmi: jak spalić tłuszcz z brzucha? Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze metody.

Trening interwałowy

W celu spalenia tłuszczu z brzucha warto zastosować różne rodzaje treningów. Wśród nich można w szczególności wymienić trening interwałowy, który jest niezwykle efektywny. Dzięki niemu możliwe jest również przyspieszenie metabolizmu, co ma wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Podczas realizowania treningów interwałowych warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej osoby. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się trener personalny, który w odpowiedni sposób skomponuje trening.

Trening siłowy

Wśród najbardziej skutecznych sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha można również wymienić zastosowanie treningu siłowego. Wybrany trener personalny na pewno w odpowiedni sposób dobierze ćwiczenia, tak aby mięśnie brzucha mogły pracować. Trening siłowy warto wykonywać naprzemiennie z treningiem interwałowym, ponieważ takie działania będą najbardziej efektywne. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę.

Ruch

Bardzo istotną kwestią podczas spalania tłuszczu z brzucha jest również odpowiednia ilość ruchu w trakcie wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Zamiast autobusu warto wybierać spacer, a zamiast samochodu rower. Korzystne jest również wchodzenie po schodach, a więc warto zrezygnować z windy na ich rzecz. Dzięki temu mięśnie brzucha będą w nieustannym ruchu i szybciej uda się zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej. Aktywność fizyczna jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na utrzymanie zdrowej sylwetki.

Odpowiednia dieta

Podczas wykonywania treningów interwałowych oraz siłowych warto w odpowiedni sposób komponować dietę. Przede wszystkim podczas prób spalania tłuszczu z brzucha powinno się unikać wszelkiego rodzaju węglowodanów prostych. Wśród nich można w szczególności wyróżnić produkty z dużą ilością cukru, który ma negatywny wpływ na organizm człowieka. Dodatkowo w codziennej diecie powinna się również znaleźć większa ilość warzyw, ponieważ zawierają one w swoim składzie tak korzystnie działający błonnik.

Picie wody

Podczas procesu odchudzania bardzo duże znaczenie ma także picie odpowiedniej ilości wody. Optymalną ilością będzie około ośmiu szklanek, czyli dwa litry wody. Woda ma bardzo korzystny wpływ na poprawę metabolizmu człowieka, a także spalanie kalorii. Dlatego jest niezbędnym elementem codziennego funkcjonowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie picie małych ilości wody, jednak w regularnych odstępach czasu. Dzięki temu organizm będzie w odpowiedni sposób nawodniony.

Zapotrzebowanie kaloryczne

Warto obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz kierować się nim podczas spalania tłuszczu z brzucha. Każdy człowiek ma inne zapotrzebowanie, ponieważ jest to dość istotna kwestia. Jednak zrzucenie tłuszczu z brzucha możliwe jest jedynie na ujemnym bilansie kalorycznym. Warto o tym pamiętać i obniżyć dzienną ilość kalorii o około dwieście lub trzysta.

Artykuł opracował: Rafał Kiszło – Trener personalny Mokotów