Wakacyjna stolica sztuki i kultury, czyli Międzyzdroje

Międzyzdroje

Wyjazdy za granicę z roku na rok cieszą się jeszcze większą popularnością, jednak czy słusznie? Polska wcale nie musi być nudna, ponieważ ilość wakacyjnych miejscowości jest naprawdę duża – niekoniecznie musimy ciągle odwiedzać te same miejsca. Międzyzdroje to idealne miejsce zarówno na wypoczynek, jak i rozrywkę oraz czas na obcowanie z kulturą. 

Najpopularniejsze formy wypoczynku w Międzyzdrojach

Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście plażowanie – ta nadmorska miejscowość cieszy się naprawdę pięknymi, piaszczystymi plażami, na których możemy spędzać gorące dni i korzystać z promieni słonecznych. Na plażach oferowane są różnego rodzaju rozrywki – gra w siatkówkę, piłkę nożną, czy też zabawa w mini aquaparku. Będąc w Międzyzdrojach, nie możemy zapomnieć o słynnym molo, które liczy prawie 400m długości. Romantyczny wieczorny spacer? Molo to strzał w dziesiątkę. 

Międzyzdroje kojarzą się również z Aleją Gwiazd, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Jest to pasaż, na którym znajdziemy wbudowane w chodnik płyty przedstawiające odciski dłoni znakomitych artystów. Nie bez powodu w lipcu odbywa się tam Europejski Festiwal Gwiazd.

Znajdzie się również coś dla wymagających

W Międzyzdrojach nie brakuje też miejsc, w których możemy po prostu pobyć na łonie natury, w ciszy i spokoju. Witoliński Park Narodowy to świetne miejsce na wyprawę z rodziną po wyznaczonych szlakach turystycznych. Podczas wycieczki możemy odwiedzić punkt widokowy Kawcza Góra, czy też zobaczyć zabytkową latarnię morską Kikut. Nie zabraknie również zwierząt – w tym parku znajdziemy zagrodę żubrów, gdzie dodatkowo możemy obejrzeć takie zwierzęta jak dzik, jeleń, czy sarna. 

Obowiązkowym przystankiem turystycznym jest Jezioro Turkusowe, którego widok dosłownie zapiera dech w piersiach. Jak sama nazwa wskazuje, kolor wody przypomina turkus i pięknie prezentuje się przede wszystkim na artystycznych zdjęciach. Warto jednak pamiętać, że do tego jeziora nie możemy wchodzić pod żadnym pozorem, ponieważ woda ma odczyn silnie zasadowy, który może wywoływać oparzenia skóry. Mimo to, samo zobaczenie Jeziora Turkusowego jest niezapomnianym przeżyciem.

Gdzie szukać noclegu?

Jak wiadomo, każdy chce mieć jak najwyższa jakość w najkorzystniejszej cenie. Właśnie dlatego warto korzystać ze specjalnych stron internetowych, na których znajdziemy bardzo dużą ilość ofert i wówczas nie będziemy mieli problemu z dokonaniem porównania. Międzyzdroje apartamenty w tej miejscowości są naprawdę zróżnicowane, znajdziemy noclegi w cichej okolicy, w centrum miasta, z widokiem na morze, a nawet z basenem. Wszystko możemy znaleźć na Visito.pl, które kompleksowo opisuje każdy apartament, podaje wszystkie niezbędne informacje, co z pewnością przyda się podczas planowania wypoczynku.