Jak i do czego nosić bransoletkę na kostkę?

bransoletka na kostce

Bransoletka kojarzy nam się przede wszystkim z biżuterią noszoną na nadgarstku. Nie ma w tym, rzecz jasna, pomyłki, ale warto pamiętać o bransoletkach na kostkę, które, choć mniej popularne, są świetną ozdobą. Bransoletka na kostce to dodatek, który popularyzuje się szczególnie w okresie letnim. Jak nosić tę ozdobę, by wykrzesać z niej to, co najlepsze?

Bransoletka na kostce ozdobą… starożytną?

Choć niewielu zdaje sobie z tego sprawę, bransoletki na kostce były elementem biżuterii już wśród mieszkanek starożytnej Mezopotamii. Ten typ ozdób zyskał również dużą popularność w Indiach oraz Egipcie, gdzie symbolizował bogactwo. W XX wieku bransoletka na kostce podbiła państwa zachodnie, a na popularności zyskała w latach 90. Jest również bardzo modna dziś.

Bransoletki na kostce przybierają różne formy: od minimalistycznych, po te najbardziej rzucające się w oczy. To duża zaleta, ponieważ w tak okazałym asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie.

Biżuteria na lato

Nie bez powodu bransoletka na kostce jest typem biżuterii, który wybieramy w okresie letnim. To właśnie wtedy, z uwagi na wysokie temperatury, odkrywamy nogi i wybieramy lekkie obuwie. Bransoletka na kostce jest więc widoczna, a w połączeniu ze starannym pedicurem prezentuje się wyśmienicie. Taka bżuteria na zaniedbanych stopach nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zwróci uwagę na wszelkie niedoskonałości.

Warto pamiętać o tym, że takie bransoletki należy nosić na gołą stopę, to znaczy bez rajstop. Należy również zrezygnować z biżuterii, jeżeli decydujemy się na bogato zdobione obuwie. W tym przypadku od przybytku głowa może rozboleć!

Dodatek do imprezowych stylizacji

Nawet, jeśli na co dzień rezygnujemy z biżuterii, to raczej nie odpuszczamy jej sobie na specjalne okazje, jak różnego rodzaju przyjęcia czy imprezy. Wówczas biżuteria jest swoistym uzupełnieniem całości stylizacji – i nawet tę skromną może zamienić w coś niebanalnego. Dotyczy to również bransoletek na kostce. W tym przypadku sprawdzi się ona nie tylko w zestawieniu z odkrytymi butami, ale również z koturnami, czółenkami, czy szpilkami na platformie.

Co ważne, jeżeli owa bransoletka ma być tylko jednym z wielu elementów biżuterii, lepiej, by była ona delikatna. Gdy jednak nie decydujemy się na inne ozdoby, bransoletka na kostce może być bardziej widoczna i podkreślić całą stylizację.

Jak nosić bransoletkę na kostkę?

Bransoletka na kostce będzie pasowała właściwie do wszystkiego: spódniczek, sukienek, szortów. Ważne jednak, by nie nosić jej do rajstop lub sukienek, gdyż jest to poważny modowy błąd i wygląda po prostu nieestetycznie. Bransoletka tego typu najlepiej prezentuje się na gołej, opalonej nodze.

Bransoletka na kostce może być także dodatkiem do wieczorowej, eleganckiej kreacji: wystarczy wybrać długą suknię z rozcięciem, dzięki któremu nasza biżuteria na pewno zostane zauważona. Nie ma konkretnych wskazówek, na której nodze powinno się nosić taką bransoletkę. To indywidualna sprawa, zależna od naszych upodobań i komfortu.