Informujemy, jak nabyć nawozy do roślin ogrodowych

nawozy do roślin ogrodowych

Aby móc utrzymać w dobrym stanie pelargonie, a także magnolie przez dłuższy czas należy stosować odpowiednie nawozy do roślin ogrodowych, które mogą dzięki temu przedłużyć żywotność roślin, a także nadać im odpowiednich kształtów i sprawić, że zacznie się ona rozwijać.

Jak wygląda pielęgnacja pelargonii?

Jest to kwiat, który może kwitnąć aż do jesieni. Oczywiście istotne jest to, aby kwiat trwał do tego czasu należy stosować odpowiednią mieszankę nawozów.

Początek nawożenia przypada na okres końca maja. Wówczas zaleca się stosowanie nawozu w płynie, który należy stosować w okresie od tygodnia do dwóch. Szukając odpowiedniego nawozu warto w tym przypadku zwrócić uwagę na to, aby zawierał on odpowiednią dawkę potasu. Ten składnik jest odpowiedzialny za rozwój rośliny.

Poza tym w składzie nawozu nie może być azotu. Jeżeli to niemożliwe to istotne, by było go jak najmniej. Ten nie daje dobrych skutków.

Tak naprawdę, aby usprawnić proces rozwoju pelargonii można zastosować nawożenie już przed posadzeniem rośliny. Nawóz do pelargonii należy wówczas jedynie wymieszać wraz z ziemią wcześniej delikatnie ją przekopując. Później już tylko wystarczy podlewać raz na miesiąc.

Jak wygląda pielęgnacja magnolii?

W przypadku tego kwiatu może być nieco więcej problemów z jego uprawą, a także pielęgnacją. Magnolia potrzebuje bowiem konkretnego rodzaju ziemi, innego niż wszystkie kwiaty, aby móc się rozwijać. Poza tym obszar musi być dobrze nasłoneczniony. Ważne jest to, aby kwiat był chroniony przed silnymi wiatrami.

Wilgotna ziemia jest potrzebna, aby kwiat mógł rosnąć i trwać, dlatego też należy otoczyć obszar kwiatu korą. Chodzi tu o to, aby magnolia nie przemarzła.

Jak jednak stosować nawóz do magnolii? Jest to okres od marca do kwietnia, jeśli działanie ma być spowolnione lub od marca do lipca, jeśli działanie ma być długotrwałe.

Magnolia jest rośliną, którą należy przycinać, aczkolwiek w okresie, kiedy liście rozkwitną i nie wylewa już soków. Najlepszy do tego okres to maj. Młode magnolie są zaś wrażliwe na suszę, dlatego w okresie letnim należy je regularnie podlewać.

Jaki jest dobry nawóz?

W przypadku jednego, jak i drugiego kwiatu nawozy do roślin ogrodowych nie są przesadnie drogie, ponieważ jest to koszt kilkunastu, być może kilkudziesięciu złotych w zależności od tego, czy mamy do czynienia z nawozem w płynie, czy też w granulkach. Warto przestrzegać instrukcji, a także patrzeć na skład, zwłaszcza, jeśli chodzi o pelargonię. Przypomnijmy, że musi ona zawierać dużą ilość potasu.