Gdzie oglądać bajki, seriale, filmy dla dzieci?

telewizor

Bajki, seriale i filmy dla dzieci to jeden z tych aspektów rozrywki, po który chętnie sięgamy i nierzadko oglądamy całymi rodzinami. Gdzie jednak można je znaleźć? W jakich miejscach dostępny jest największy wybór takich produkcji?

Bajki, seriale i filmy dla dzieci – gdzie oglądać?

Gdy myślimy o programach dla dzieci, pierwsze, co nam się nasuwa na myśl, to telewizja. Bez wątpienia obecnie pokolenie dorosłych wychowało się właśnie na bajkach, filmach i serialach puszczanych w TV. Współcześnie nie brakuje kanałów wyłącznie dla dzieci, gdzie od rana do wieczora puszczana jest ramówka dla najmłodszych.

Inną opcją, która zyskała na popularności w ciągu ostatnich kilku lat i powoli zaczyna wypierać tradycyjną telewizję, są serwisy online. Choć kojarzą się nam one przede wszystkim z programami dla dorosłych, wiele z nich rozbudowało swoją bibliotekę mediów także o tytuły dla dzieci i młodzieży.

Jakie strony z bajkami warto znać?

Jeżeli chodzi o internet, mamy obecnie bardzo duży wybór platform streamingowych, oferujących szeroką bazę filmów, seriali czy bajek, także dla najmłodszych użytkowników. Warto poznać 5 stron z bajkami, które poleca blog Subasta.pl, gdzie znajdzie się wiele znanych tytułów mogących zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Systematycznie dodawane są coraz to nowsze materiały i nierzadko są to programy znane nam z telewizji, a także filmy czy bajki, których nigdzie indziej się nie obejrzy. Wystarczy wykupić abonament, by uzyskać dostęp, a korzystać z niego mogą zarówno dzieci, jak i dorośli, a nierzadko skusić da się też na rodzinne oglądanie.

Do popularnych serwisów zalicza się obecnie Netflix, HBO GO, Player, Vod TVP, Ipla, Amazon Prime Video, CDA Premium. Z roku na rok, pojawiają się coraz nowsze porpozycje.

W Polsce pojawia się coraz więcej serwisów VOD, a jeżeli chodzi o programy dla dzieci, obecnie jednym z tych, na które czeka się szczególnie, jest Disney +. Strona ta wciąż nie jest dostępna w naszym kraju, ale ma oferować szeroki wybór produkcji – filmów, seriali i bajek, nie tylko dla najmłodszych.

Czy można obejrzeć programy dla dzieci w sieci za darmo?

W internecie nie brakuje stron, które oferują też darmowe bajki i filmy, wśród nich znajdzie się między innymi Player czy CDA. Można tam obejrzeć bez opłat i całkowicie legalnie całkiem sporo tytułów, choć trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wybór jest znacznie ograniczony, względem użytkowników z wykupionym pakietem i trzeba się liczyć z reklamami. Znajdzie się też strony działające mniej legalnie, choć jest ich coraz mniej. Dużym minusem takich rozwiązań jest jednak ograniczenie tytułów, a także kiepska jakość i reklamy.

Telewizja tradycyjna czy telewizja online dla dzieci?

Obecnie wiele wskazuje na to, że to właśnie serwisy VOD dominują nad tradycyjną telewizją. Różnica, póki co nie jest duża, ale widać wyraźnie, że oglądanie filmów, seriali czy bajek online ma więcej zalet. Przede wszystkim nie jest się ograniczonym czasowo, względem ustalonej z góry ramówki – można puścić dany program kiedy się chce i w każdej chwili go wyłączyć, by później do niego wrócić. Ma się też większy wybór tytułów, choć minusem może być fakt, iż każda platforma oferuje nieco inny zbiór w swojej bibliotece. Nie wszędzie więc jakość oferowanych programów będzie taka sama. Plusem jest za to fakt, iż online nierzadko można obejrzeć to, czego w telewizji się nie znajdzie.