Echo serca w Warszawie – na NFZ, czy w prywatnym gabinecie kardiologicznym?

kardiolog

Gdzie wykonać echo serca w Warszawie? Postawić na usługi prywatnego gabinetu kardiologicznego? A może jednak lepszym wyborem będzie placówka działająca w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Nasz tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Echo serca na NFZ

Wydawać by się mogło, że wystarczy opłacać składki i mieć ubezpieczenie, by wykonać echo serca wtedy, gdy będziemy chcieli. Jednak praktyka pokazuje, że lekarze kierują na echo serca wyłącznie wtedy, gdy są ku temu poważne przesłanki. Poza tym na echo serca warszawa często trzeba czekać, bo kolejki do badań w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są bardzo długie. Jeśli zatem nie chcemy czekać, to lepiej pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Echo serca w prywatnym gabinecie kardiologicznym

Prywatne gabinety kardiologiczne stawiają nacisk na to, by świadczyć pacjentom jak najlepszą jakość usług. Dlatego czas oczekiwania na badanie liczony jest w godzinach lub dniach, nigdy w tygodniach. Co więcej, do naszej dyspozycji pozostaje też wykwalifikowany kardiolog, więc jeśli będzie potrzebowali natychmiastowej konsultacji, to również możemy na nią liczyć.

Gdzie wykonać echo serca w Warszawie?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas, ale widać, że w wielu przypadkach postawienie na usługi prywatnego gabinetu kardiologicznego może okazać się najlepszym wyborem. To właśnie w prywatnym punkcie możemy liczyć na wykonania badania w dogodnym dla siebie czasie, więc zupełnie inaczej jak w publicznych placówkach zdrowia.